Odkazy

verze pro tisk

Financování bydlení prostřednictvím hypotéky

8. únor 2013

Každý člověk sní o tom, že bude bydlet ve svém. Pronájem bytů je v dlouhodobém horizontu nevýhodný. Je však poměrně problematické získat vlastní bydlení v momentě, kdy nemáte dostatek vlastních úspor. Aktuální trend v bydlení přesto naznačuje, že poptávka po koupi nemovitostí roste, což je vidět například na počtu hypoték, které jsou poskytovány tuzemskými bankami. Právě hypotéky na reality v Praze i dalších městech v České republice jsou jednou z možností, jak financovat vlastní bydlení i bez velkých úspor.

Aktuální situace ohledně hypoték je příznivá

Hypotéky jsou aktuálně velmi výhodné. Nízké úrokové sazby umožňují financovat vlastní bydlení prostřednictvím hypoték za poměrně solidních podmínek. Je samozřejmě zapotřebí, aby lidé, kteří o hypotéku žádají, měli dostatečné a prokazatelné příjmy. Je také nutné si uvědomit, že hypotékou se člověk zavazuje k finančním splátkám na mnoho let dopředu.

Na hypotéku lze provést i rekonstrukci

Díky hypotéce se dá pořídit malý byt, ale i rozlehlý rodinný dům, případně je možné si pomocí ní pořídit družstevní byt. Vybrané druhy hypoték jsou bankami poskytovány také na rekonstrukci stávajícího bydlení, což je rovněž v posledních letech hojně využíváno. Za hypotéku si tak můžete pořídit i potřebné vybavení a doplňky do bytu, na které jinak nemůžete vzhledem ke svojí finanční situaci dosáhnout.

Je otázkou, jak dlouho bude stávající trend v oblasti hypoték trvat. Aktuální nízké úrokové sazby zcela jistě nebudou pokračovat do nekonečna. V případě, že si chcete pořídit nové bydlení na hypotéku, pak je nyní ta správná doba.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

fPkU1kv7Qp

neděle, 7. srpen 2016
23:58

The answer of an exeptr. Good to hear from you.


posted by: fPkU1kv7Qp (cld5py8av(a)outlook.com) [Odpovědět]