Odkazy

verze pro tisk

Investice do realit? Nákupem zajistíte své finance proti inflaci

19. září 2013

Pokud máte dostatek finančních prostředků, je škoda je nechat „povalovat se“ na účtu v bance, a to zvláště tehdy, pokud nemáte dobré úrokové sazby. Raději zvolte investici do realit.

Pokud koupíte luxusní byty, určitě dobře investujete. Aby však investované peníze neztrácely časem na své hodnotě tím, jak bude nemovitost stárnout, je dobré ji například pronajímat. Pronájmem se zajistíte proti inflaci.

Návratnost investice při pronájmu je kolem 20 let

Při pronájmu bytu se vám investované prostředky postupně začnou navracet. Udává se, že u běžného bytu je návratnost kolem 15 – 25 let.

Záleží samozřejmě na původní ceně nemovitosti, výši nájmu a také stabilitě trhu. V posledních letech se ukazuje, že návratnost investice do realit, které jejich majitelé následně pronajímají, se výrazně snižuje. V určitých případech už může činit oněch pouhých 15 let, což je relativně velmi krátká doba.

Nejvýhodnější je koupě luxusních bytů v Praze a jejím okolí

Ideální je, pokud k investici zvolíte luxusní byty, které se nacházejí přímo v některém z větších měst, případně v jejich blízkém okolí.

Právě takovéto reality jsou totiž na trhu dlouhodobě nejlukrativnější a nejžádanější. Za nájem si také můžete říci mnohem vyšší sumy, čímž se do jist míry může snížit návratnost celé investice.

Je samozřejmě nutné počítat s vyšší pořizovací cenou, dále pak také s náklady na případné opravy, které vás jistě během let neminou ani v případě, že se jedná o novostavbu.

Pokud si však uvědomíte, že nové luxusní byty vydrží klidně padesát i více let, pak se zcela jistě jedná o výhodnou investici. Luxusní byty navíc v určitých situacích můžete po pár letech prodat za ještě výhodnějších podmínek, než za jakých jste je pořizovali.

Závěrem dodám, že mnoho nových luxusních bytů vzniká v bývalých usedlostech. Rekonstruovány jsou zejména pražské usedlosti.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!