Odkazy

verze pro tisk

Jak ušetřit na energiích? Změňte dodavatele energií.

31. prosinec 2012

I v době, kdy se všechno včetně energií zdražuje, můžete právě na plynu a elektřině ušetřit. Díky srovnání cen plynu a elektřiny se dozvíte, jak jste na tom v porovnání s ostatními dodavateli. Zjistěte, kolik můžete ušetřit, možná vás to překvapí, ale částka se může vyšplhat až do řádů tisíců.

Změna dodavatele energií není složitý proces a zvládne jej opravdu každý. Hlavním a pochopitelně klíčovým krokem je výběr nového dodavatele. V dnešní době již ovšem nemusíte sedět u internetu a bádat po cenách. Stačí použít online kalkulačku. Ta vám podle zadaných údajů ukáže nejvýhodnější nabídky pro vás.

Jakmile si vyberete novou společnost, tak stačí jen sjednat smlouvu. Dodavatele můžete změnit vždy jednou za půl roku a zdarma. Pozor si dejte pouze na výpovědní lhůty u stávajících smluv. Za jejich nedodržení byste museli platit pokuty.

U dodavatelů si ohlídejte služby, které jsou vám poskytovány. Musí souhlasit s tím, co platíte. Někteří dodavatelé rádi provozují tzv. doplňkové služby u různých tarifů a zákazník si za ně připlácí. Někdy se ovšem stává, že ani vy sami nevíte, že se jedná o příplatkové služby.

Na energiích se dá ušetřit i jinak

Samozřejmě lze nějaké ty úspory do rodinného rozpočtu přinést i jinak. Vaše spotřeba energií závisí na tom, jak hodně šetříte či mrháte elektřinou a plynem. Používejte úsporné žárovky, ale pouze tam, kde se svítí po delší dobu, na toaletě či v koupelně by neměly smysl. Při vaření můžete elektrickou troubu vypínat o něco dříve, pokrm „dojde.“ Myslete na správné umístění spotřebičů, lednička chladí, a proto není dobré ji postavit vedle sporáku či myčky, protože oba tyto spotřebiče vydávají při svém provozu teplo. Pozor si dejte i na slunná místa.

Ušetřit se dá mnoha způsoby, tak na to pamatujte při svém každodenním provozu.

Plyn: spotřeba 6 MWh

  1. Plynule.cz: 9 255 Kč
  2. E.ON Energie: 9 269 Kč
  3. Elimon: 9 302 Kč

Elektřina: spotřeba 2 500 kWh

  1. Amper Market: 12 108 Kč
  2. 3-E Europe Easy Energy: 12 353 Kč
  3. ČEZ Prodej: 12 727 Kč

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!