Odkazy

verze pro tisk

Jak ušetřit změnou dodavatelů

15. srpen 2012

Jistě jste si při placení složenek všimli, že ceny plynu a elektřiny šly v posledních letech výrazně nahoru. Každým rokem se ceny energií šplhají vzhůru o několik procent. Je to dáno tím, že roste jejich celková cena na světových trzích, přičemž se například zásoby plynu pomalu snižují, výroba elektřiny je dražší.

Co ovlivňuje ceny energií

Ceny plynu a elektřiny pro české domácnosti ovlivňuje také rostoucí kurz koruny vůči americkému dolaru. S rostoucí cenou se však dá do určité míry bojovat, posloužit k tomu může změna dodavatelů.

Úspora energie závisí na tom, jak často plyn či elektřinu využíváme, za energie se však dá ušetřit právě i změnou dodavatele. Již několik let je možné si snadněji zvolit svého dodavatele, díky uvolnění trhu došlo ke vzniku nových společností, které energie do domácností či firem dodávají. V každém regionu je v současné době mnoho dodavatelů, jejichž nabídky se mohou dosti výrazně lišit.

Změna dodavatelů je snadná a rychlá

Ušetřit změnou dodavatelů se dá poměrně snadno. Stačí si porovnat nabídky jednotlivých společností a najít si tu nejvýhodnější. Změnit dodavatele můžete zde, pomocí online kalkulátoru si vyhledáte během několika málo vteřin společnost, která vám bude energie dodávat levněji a za výhodnějších podmínek nežli stávající dodavatel. Je samozřejmě možné, že již dnes máte nejlepšího dodavatel. Pro utvrzení v tom, že změna dodavatelů se opravdu vyplatí, stačí uvést, že ji v posledních letech provádějí statisíce českých domácností, přičemž průměrně ušetří až několik tisíc korun ročně. Pakliže si na online kalkulačce vyhledáte lepšího dodavatele, můžete s ním prakticky ihned sjednat novou smlouvu, tento dodavatele za vás pak dokonce vyřídí i ukončení smlouvy u stávajícího dodavatele, takže vás minou jakékoliv problémy, které se této činnosti týkají.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Terka

středa, 21. říjen 2015
14:03

Určitě to funguje také jsme, měli několikrát nedoplatky a díky srovnání ceny za plyn na http://www.srovnaniplynu.cz/kalkulacka-plynu jsme si spočítali, že ušetříme vcelku dost. A teď máme spíš přeplatky.


posted by: Terka (alka2015(a)seznam.cz) [Odpovědět]