Odkazy

verze pro tisk

Jste připraveni na vyšší ceny elektřiny?

14. prosinec 2012

Cena elektřiny 2013 bude zase o něco vyšší. Informovaly o tom prakticky všechny společnosti, které se zabývají distribucí elektrické energie ke koncovým zákazníkům, tedy domácnostem a podnikům. Mnozí odborníci navíc tvrdí, že tento trend se nezastaví ani v následujících letech, očekává se dokonce, že ceny elektřiny postupně porostou až do roku 2030.

Způsoby, jak bojovat s rostoucí cenou elektřiny

S rostoucími cenami elektřinami se dá bojovat jen velmi těžko. Jednou z možností může být snaha kompenzovat vyšší náklady tím, že se domácnosti budou snažit snížit spotřebu elektřiny na nutné minimum. K tomu může dopomoci pořízení spotřebičů, které jsou energeticky nenáročné. Snaha šetřit se spotřebou elektřiny je již dnes u mnoha domácností evidentní.

Srovnání cen elektřiny a změna dodavatele

K tomu, aby domácnosti nemusely za elektřinu platit v následujícím roce o stovky až tisíce korun více oproti letošnímu roku, může přispět i změna dodavatele. V případě, že i vy o této možnosti uvažujete, je rozhodně dobré si nejprve provést srovnání cen dodavatelů elektřiny. To lze provést kupříkladu na internetovém portálu Amplion finance, který nabízí chytrou online kalkulačku, která vám na základě zadaných parametrů spočte, jací dodavatelé elektřiny vám mohou nabídnout nejlevnější dodávky a nejvýhodnější tarify. Na základě tohoto srovnání cen elektřiny se pak můžete rozhodnout, jakého dodavatele zvolíte. Přímo přes portál je pak možné si sjednat smlouvu u nového dodavatele, který pak následně zajistí i ukončení smlouvy u dodavatele stávajícího. Za nějaký čas tak budete za dodávky elektřiny platit méně peněz, než kolik by vás elektřina stála v momentě, kdy byste zůstali u svého současného dodavatele elektrické energie.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

bi0fd3E9eKG

úterý, 23. květen 2017
04:57

Thanks for initdoucrng a little rationality into this debate.


posted by: bi0fd3E9eKG (mxds8sl8(a)outlook.com) [Odpovědět]