Odkazy

verze pro tisk

Pořizujeme si vybavení bytu na splátky: Jaké jsou možnosti?

8. srpen 2012

Vybavení bytu může vyjít na desítky tisíc korun. Mnozí majitelé či nájemníci nemovitostí však nemají takové finanční rezervy, aby si mohli dovolit koupit nový nábytek, aniž by se museli zadlužit. Proto si berou různé úvěry, které jim umožní potřebné finance k nákupu vybavení bytu získat.

Na splátky lze koupit elektro i nábytek

Kromě běžných spotřebitelských úvěrů se dá vybavení bytu pořídit také na splátky. Takzvaný splátkový prodej je velmi oblíbenou formou úvěrů. Prodej na splátky je v současné době zcela běžný v mnoha obchodech s nábytkem, poskytují jej také prodejci elektro spotřebičů a další obchodníci.

Princip nákupu vybavení do bytu na splátky

Při nákupu na splátky zákazník neplatí celou sumu naráz. Koupí-li si do bytu tímto způsobem například novou chladničku, zaplatí jen určité procento z celkové ceny spotřebiče. Tato část se nazývá akontace. Minimální akontace je 10%, někteří prodejci však nabízejí prodej na splátky i s vyšší akontací. Zbylou sumu poté zákazník platí ve formě pravidelných splátek. Je třeba zde počítat s tím, že splátkový prodej je podobný běžným půjčkám, zákazník zde tudíž platí také úroky. Možností splátkového prodeje je několik, obvykle si může zákazník sám zvolit výši splátek, společnosti nabízejí několik variant. Nákup tak lze rozložit i do několika let, zejména jedná-li se o zboží větší hodnoty.

Poskytovatelé splátkového prodeje

U splátkového prodeje je potřeba zmínit, že tuto možnost sice nabízejí jednotlivé obchody, ty však nejsou přímými poskytovateli tohoto druhu úvěru. Mají jen smlouvu se společností, která úvěr poskytuje. V České republice je v současnosti několik nebankovních společností, které se zabývají prodejem na splátky. Nejznámějšími jsou Cetelem, Home Credit či Essox.

Možnosti pojištění nákupu na splátky

Splátkové společnosti nabízejí také možnost pojištění, které se vztahuje na situaci, kdy by se klient dostal do neschopnosti splácet svůj závazek, tedy pravidelné splátky za koupené zboží. Lze se pojistit proti pracovní neschopnosti, úmrtí nebo ztrátě zaměstnání.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!