Odkazy

verze pro tisk

Porovnání cen plynu a elektřiny: proč je dobré si provést online srovnání

9. březen 2013

Účty za energie jsou rok od roku tučnější. Domácnosti se snaží šetřit na výdajích, nicméně do značné míry jim to hatí právě neustálý nárůst cen za elektřinu a zemní plyn. Jak dosáhnout toho, abyste za energie neplatili příliš mnoho? Prvním krokem, který byste měli udělat, je porovnání cen plynu a elektřiny na některém z internetových srovnávačů.

Je porovnání cen energií užitečné?

Porovnání cen plynu a elektřiny může být velmi prospěšné. Získáte tím přehled o tom, jaké ceny nabízejí ostatní dodavatelé energií, kteří působí ve vašem regionu. Ačkoliv se vám může zdát, že změna dodavatele je jen drobností, která je spíše zbytečnou ztrátou času, opak je pravdou. Mnozí majitelé domácností, kteří si provedli porovnání cen plynu a elektřiny, zjistili, že se změna dodavatele skutečně dosti výrazně vyplatí. Ročně se tímto způsobem dají ušetřit i tisíce korun. Jen však potřeba si všechny nabídky projít důkladně, někdy se totiž stává, že na první pohled atraktivnější nabídka na dodávky energií nemusí být vzhledem k parametrům a požadavkům na odběr na výhodná. Právě porovnání cen plynu a elektřiny online vám pomůže se v této problematice lépe zorientovat. Zamezíte tak tomu, že byste se upsali společnosti, která vám nakonec bude energie do domácnosti dodávat ještě dráž nežli společnost, u níž jste byli doposud.

Porovnání
cen elektřiny

Změnu dodavatele proveďte vždy až na základě srovnání nabídek

Samotné porovnání cen plynu a elektřiny je samozřejmě nezávazné a má pouze orientační charakter. Pakliže ale zjistíte, že vám energie může jiná společnost dodávat opravdu levněji, lze na základě tohoto porovnání ihned přistoupit ke změně dodavatele. Tento proces obvykle trvá několik týdnů, je zapotřebí myslet i na to, že stávající smlouva má určitou výpovědní lhůtu, jejíž nedodržení by vás mohlo stát zbytečné výdaje navíc. Je nutné si také zajistit to, aby změnou dodavatele nedošlo na určitou dobu k přerušení dodávek. Z těchto důvodů je vhodné zplnomocnit zástupce nového dodavatele, který vyřídí všechny nezbytné náležitosti, jež jsou s přechodem od jednoho dodavatele k druhému zapotřebí.

Neplaťte víc než je nutné. I při rostoucích cenách můžete na energiích ušetřit, pakliže zvolíte nejvýhodnějšího dodavatele. K jeho nalezení vám pomůže porovnání cen plynu a elektřiny na internetu.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!