Odkazy

verze pro tisk

Průvodce výběrem řádného pojištění pro majitele nemovitostí

6. říjen 2015

Vlastníte nemovitost a bojíte se o ni? Váš strach má reálné opodstatnění, protože existuje mnoho událostí, při kterých může dojít k poškození vašeho majetku. Může to být například silný vítr, který poškodí střechu, silný mráz, kvůli kterému popraskají vodovodní trubky, soused, který vás vytopí nebo třeba i zloděj, který si od vás odnese vše, co mu přijde pod ruku. Jestliže nebudete řádně pojištěni, nikdo vám vzniklou škodu nenahradí. Neriskujte!

 

Pojištění domácnosti

První variantou pojištění, která vás bude krýt, je pojištění domácnosti. V tomto případě vám pojišťovna vyplatí finanční kompenzaci ve chvíli, kdy dojde ke ztrátě, zničení či poničení vašich movitých věcí. Dostanete odškodnění například za poničení nábytku, spotřebičů apod., i ve chvíli, kdy vám zloděj odnese vaše cennosti. Více se o podmínkách tohoto pojištění dozvíte na pojištění domácnosti onlajn.

 

Pojištění nemovitosti

Druhou variantou, jak můžete váš majetek chránit, je pojištění nemovitosti, které se vztahuje na nemovitost a k ní přilehlé stavební součásti. Pojištění nemovitosti kryje škody i na drobných stavbách jako je studna, septik aj., vztahuje se také na zahradní kultury, bazén apod. Jak výhodně toto pojištění zařídit? Odpověď přináší tento článek.

 

Pojištění majetku jako výhodná kombinace

Třetím typem je pojištění majetku, které je z hlediska rozsahu krytí nejvýhodnější. Vztahuje se totiž na nemovitost i na věci movité. Je třeba si ale dát pozor, protože rozsah může být omezenější než u pojištění domácnosti a nemovitosti zvlášť. V porovnání s ostatními může být také pojištění majetku dražší, je ale třeba si uvědomit, že má širší rozsah krytí. V určení reálné ceny vám pomůže tato kalkulačka majetkového pojištění.

 

Nepodceňujte význam pojištění! Nikdy nevíte, co se může stát a několik tisíc ročně, které za pojištění zaplatíte, se vám v případě nenadálých škod, rychle vrátí…

-jan-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!