Odkazy

verze pro tisk

Víte, jak se správně používají kreditní karty? Jak zabránit zbytečnému vyhazování peněz

15. říjen 2013

Mnozí z vás jistě neodmítli nabídku své banky na zřízení kreditní karty. Přitom vám samozřejmě bylo sděleno, jak jsou kreditní karty v dnešní době výhodné. Je tomu skutečně tak, ovšem musíte vědět, jak se kreditní karty používají. V opačném případě vás může vyjít poměrně draho, každý měsíc vás pak stojí i stovky korun.

Vezměme si příklad kreditní karty od GE Money, tedy banky, která má v České republice poměrně významné množství klientů. GE Money nabízí klasické zřízení běžných účtů, ale také osobní půjčky a právě i kreditní karty.

Její kreditní karta je výhodná, pokud ovšem víte, jak s ní zacházet. Je potřeba si uvědomit, že kreditní karta neslouží jako klasická debetní karta, kterou využíváte pro osobní běžné účty. Je určena hlavně pro bezhotovostní nákupy v obchodech.

Proč je výhodné nakupovat s kreditní kartou

Ve chvíli, kdy přijdete a do obchodu a zvolíte platbu kreditní kartou, může vás takovýto nákup vyjít výhodněji. Banka má totiž desítky obchodních partnerů, kteří při využití kreditní karty nabízejí různé slevy.

Za své nákupy pomocí karty od GE Money tak můžete získat až 30 procent z výše nákupu zpět. Záleží přitom také na výši nákupů, slevy u GE Money kreditní karty jsou poskytovány, pokud kartou platíte alespoň 3.000 Kč měsíčně.

Velkou výhodou u kreditní karty je to, že nemusíte platit žádné úroky. Podmínkou je však, abyste vyčerpanou sumu, čili vlastně jakousi půjčku, vrátili vždy do určitého období. Pokud jej překročíte, musíte počítat s úroky, které jsou v případě kreditní karty vyšší nežli u běžných půjček.

Bezúročné období u GE Money je až 50 dní

V případě kreditní karty od GE Money je bezúročné období stanoveno tak, že krajním datem splatnosti při bezúročném období je vždy 20. den v následujícím účetním období po měsíci, v němž byla zúčtována transakce. To znamená, že bezúročné období může činit až 50 dní.

Při užívání kreditní karty je sledování limitů bezúročného období zcela zásadní. Pokud jej dodržíte, kreditní karta se opravdu vyplatí. Ať už zvolíte kreditní kartu od GE Money či jiné banky, vždy se o možnosti bezúročného období a podmínkách detailně informujte.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!