Odkazy

verze pro tisk

Víte, že si na základě stavebního spoření můžete vzít výhodný úvěr?

19. říjen 2012

V souvislosti se stavebním spořením je možné si v případě potřeby vzít úvěr, který se k tomuto typu spoření váže. Jedná se o takzvaný úvěr ze stavebního spoření.

O úvěr lze žádat, spoříte-li alespoň dva roky

Úvěr ze stavebního spoření si mohou vzít lidé, kteří mají uzavřené stavební spoření, kupříkladu u Českomoravské stavební spořitelny. Je zapotřebí splnit několik základních podmínek pro to, aby příslušný úvěr mohli čerpat. Především je nutné uzavřít smlouvu o stavebním spoření.

Zásadní podmínkou je také doba spoření, klient by měl již spořit minimálně 24 měsíců, teprve tehdy může o úvěr ze stavebního spoření požádat.

Další významnou podmínkou je také naspořená částka, která se musí pohybovat v rozmezí 40- 45% z celkové výše, na kterou bylo spoření uzavřeno. Klient samozřejmě musí prokázat schopnost dostát svým závazkům, v tomto případě se mluví o takzvané bonitě.

Úvěr ze stavebního spoření je účelový

Vzhledem k tomu, že úvěr ze stavebního spoření je účelovou formou úvěru, musí žadatel doložit, nač poskytnuté peníze hodlá využít.

Jak již z názvu samotného produktu vyplýván, je logické, že půjde o úvěr, o který může klient zažádat pouze tehdy, chce-li financovat nákup nemovitosti, případně se chystá na rekonstrukci nebo zmodernizování svého stávajícího bydlení.

Typicky se může jednat o situaci, kdy klientovi nevyhovuje současný stav jeho bytu, chce jej vytvořit k obrazu svému, avšak nemá dostatečné úspory peněz.

Výše úvěru ze stavebního spoření

Je na místě podotknout, že výše úvěru ze stavebního spoření je odvozována od výše rozdílu mezi cílovou částkou, na kterou bylo stavební spoření sjednáno a zůstatkem na klientově účtu stavebního spoření.

Díky úvěru ze stavebního spoření nemusíte nutně čekat do chvíle, kdy si řádně uspoříte smluvenou částku.

Tento typ úvěru je velmi specifický, přesto patří v posledních letech mezi velmi oblíbené produkty, využívá jej stále větší počet lidí, kteří mají uzavřené stavební spoření.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.6 hvězdiček/ Hodnoceno: 5x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!