Odkazy

verze pro tisk

Změňte dodavatele a ušetřete až 3.000 korun

22. září 2012

Jste znechuceni neustálým zdražováním energií? Máme pro vás tip, jak i přesto ušetřit. Pomoci vám může změna dodavatelů. Nevěříte? Když vezmeme modelovou tříčlennou rodinu a naprosto běžnou spotřebu elektřiny a plynu, tak se dá ušetřit až 3 000 Kč. Ovlivňuje to samozřejmě více faktorů a jedním z nich je také to, jakou částku právě teď platíte a jak hodně je váš stávající dodavatel výhodný.

Bojíte se komplikací a těžkostí? Nemusíte, je to velmi jednoduché a navíc my vám poradíme jak změnit dodavatele. Stačí si na internetu nalézt nějaký srovnávač dodavatelů a zadat potřebné parametry. Během okamžiku se vám vypíše seznam společností a jejich ceny, takže velmi snadno zjistíte, kolik byste ušetřili. Jakmile se pro někoho rozhodnete, tak není nic jednoduššího, než kontaktovat vybraného dodavatele a sjednat si schůzku. Před podpisem nové smlouvy si pečlivě překontrolujte výpovědní lhůty u stávajících smluv, abyste se vyhnuli placení zbytečných pokut.

Co je dobré vědět

Pokud se rozhodnete změnit dodavatele, tak byste měli vědět, že takovou změnu lze provést vždy jednou za půl roku, tedy po minimálně šesti měsících odběru energie od stávajícího dodavatele. Další důležitou věcí je, že jakákoli změna dodavatele musí proběhnout zdarma, jelikož je to zmíněno v zákoně a tudíž ji nikdo nemůže zpoplatnit.

Nový dodavatel vám může nabídnout podpis plné moci a vyřešení veškerého papírování souvisejícího se změnou. Pokud to podepíšete, tak si můžete užívat bezstarostně úspory, které přibydou do vaše rodinného rozpočtu. V opačném případě si hlavně dejte pozor na veškeré termíny ve smlouvách.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!