Odkazy

verze pro tisk

5 důvodů, proč zvolit závěsný plynový kotel

27. říjen 2015

Závěsné plynové kotle patří i v současnosti k nejvíce využívaným topidlům na zemní plyn. Pokud i vy topíte a ohříváte vodu pomocí zemního plynu a dosud tento typ spotřebiče nemáte, pak vás možná přesvědčí následující důvody k jeho pořízení.

1. Možnosti umístění

Prvním důvodem, proč se závěsné plynové kotle doporučují využívat, je možnost umístit je prakticky kdekoliv. Samozřejmě je zapotřebí, aby v místnosti, kterou pro spotřebič zvolíte, byl přívod plynu a vody a také napojení na spalinové cesty komína. Tím, že se umisťují na zdi, nezabírají zbytečně volný užitkový prostor místností. Ideální je jejich umístění třeba do koupelny, případně na chodbu apod.

2. Nízká pořizovací cena

Závěsné plynové kotle patří k nejlevnějším variantám, které jsou aktuálně na trhu dostupné. Nejlevnější typy kotlů s průtokovým ohřevem vody vás vyjdou kolem 15.000 Kč, což není nikterak přemrštěná investice.

3. Efektivní ohřev vody

Moderní závěsné kotle mají minimální spotřebu energií. Je to dáno například i termostaty, které regulují teplotu ohřívané vody. Díky nižší spotřebě plynu ušetříte ročně až tisíce korun v porovnání se staršími jednotkami. Způsobuje to i minimální přítomnost usazenin.

4. Snadná obsluha

Závěsné plynové kotle jsou určeny pro běžné domácí využití. Výrobci tak kladou důraz na co nejsnadnější obsluhu. Dnes už je takřka samozřejmostí, že mají elektronické ovládání, díky němuž jednoduše nastavíte požadované parametry ohřevu.

5. Široká nabídka

V tuzemských kamenných i internetových obchodech dnes naleznete opravdu širokou škálu kotlů. Jedná se například o kotle Vaillant, Junkers a mnoho dalších značek, které se vyznačují vysokou kvalitou.

Závěsné plynové kotle využijete nejen pro ohřev vody, dají se napojit i na systém vytápění, což je praktické v bytových jednotkách menších rozměrů i v prostornějších rodinných domech. Záleží jen na tom, jakou účinnost mají, případně jak mají velký zásobník.

-gia-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!