Odkazy

verze pro tisk

5 rad, jak na výběr zdravotní matrace

18. září 2015

Pro plnohodnotný spánek je důležité zvolit vhodný typ matrace. V obchodech dnes můžete stále častěji narazit na takzvané zdravotní matrace. Ty mají zvýšit komfort a zamezit zdravotním komplikacím. V dnešním článku se dozvíte pár rad, jak postupovat při jejich výběru a vyvarovat se tak nákupu nekvalitních produktů.

1. Výběr dle hmotnosti

Matraci vybírejte vždy podle vaší hmotnosti. U každého produktu by měl výrobce či prodejce uvádět maximální nosnost. V případě, že zvolíte matraci s menší nosností, nežli je vaše hmotnost, může docházet k nepřirozenému prohýbání těla. To postupem času vyústí do zdravotních komplikací v podobě potíží s páteří, bolestí krku, hlavy a končetin.

2. Pozor na materiál

Všímejte si toho, z jakých materiálů je zdravotní matrace vyrobena. Právě u produktů s označením „zdravotní“ platí dvojnásob, že musí být vyrobeny z nezávadných materiálů.

3. Nezapomeňte na potah

Důležitou roli hraje také potah zdravotní matrace. V každém případě musí být snímatelný. Dále má mít schopnost absorbovat vlhkost. Často se totiž zdravotní matrace používají u lidí, kteří mají vážnější onemocnění a jsou dlouhodobě upoutáni na lůžko. V případě malé absorpce vlhkosti a potu se pak stává, že se v důsledku toho často probouzí. A přerušovaný spánek rozhodně není zdravý.

4. Matraci důkladně vyzkoušejte

Nákup matrace stále více lidí provádí přes internet. Nemůžete se ji tak před nákupem důkladně vyzkoušet, což je vždy doporučováno. Určitě si tak po dodání zboží matrace ihned vybalte a vyzkoušejte na několik nocí. Pakliže vám nevyhovuje, máte nárok na vrácení peněz.

5. Volte značkové matrace

Dávejte přednost značkovým produktům. Jedině u nich máte garanci kvality. Jako příklad doporučuji matrace fox, které patří ke špičkovému zboží na tuzemském trhu. Pořídíte je v internetovém obchodě SpiSladce.cz, který nabízí bohatou škálu matrací všech velikostí.

-gia-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!