Odkazy

verze pro tisk

Československý retro design má svůj showroom: Nanovo slavnostně otevřeli

3. červenec 2012

Nanovo, specialisté na československý design 60. – 80. let, se po téměř ročním provozu internetového obchodu nanovo.cz, rozhodli otevřít stálý prodejní showroom. Nyní si nadšenci a milovníci retro designu mohou přijít prohlédnout či vyzvednout designový nábytek a bytové doplňky přímo v Praze.

Nový showroom, který vznikl ve studiu Nanovo, byl otevřen v polovině června v bývalé Pragovce na Kolbence a po předchozí telefonické domluvě jej může navštívit každý. S jeho otevřením byl také premiérově představen krátký film, který mapuje nejzásadnější momenty prvních měsíců fungování Nanovo a je ke shlédnutí zde.

O otevření showroomu Jirka Mrázek a Adam Karásek, kteří tvoří tým Nanovo, přemýšleli dlouho. „Chtěli jsme dát zákazníkům a příznivcům kvalitního designu z 60. – 80. let možnost si věci prohlédnout a osahat, ale hledali jsme vhodné prostory. Nakonec jsme se rozhodli showroom vybudovat v jedné z budov bývalé Pragovky, která byla postavena v letech 1934 – 35 architekty J. Kalousem a K. Skorkovským. Budova původně fungovala jako Ústřední sklad Ministerstva pošt a telegrafů a později zde sídlil závod Praga. Sem Nanovo patří“ říká Jirka Mrázek. „Showroom v našem studiuvšak nefunguje jako klasický obchod s otevírací dobou. Je nutné si svou návštěvu telefonicky předem objednat, rádi však u nás přivítáme každého, kdo má zájem o kvalitní design“ dodává Adam.

Aktuální nabídka nanovo.cz zahrnuje nábytek, sklo, svítidla a bytové doplňky od uznávaných československých izahraničních autorů a průmyslový design, pro který Nanovo připravuje speciální projekt.

O Nanovo

Nanovo se zaměřuje na vyhledávání a renovaci kvalitního designu z 60., 70. a 80. let a navštívit ho můžete na adrese www.nanovo.cz. Na jeho virtuálním pultu najdete převážně tradiční československý design, který je doplněn o několik kousků zahraničních autorů.

Mladý Nanovo tým tvoří dvojice Adam Karásek (1984) a Jiří Mrázek (1984), kteří se pro založení obchodu Nanovo společně rozhodli před dvěma lety. Jirka dodává:

„Styl druhé poloviny 20. století, především 60., 70. a 80 let, se nám podvědomě vryl pod kůži už v dětství. Aniž bychom si to uvědomovali, ovlivnily nás jednoduché tvary hraček, které dávaly mnohem vetší prostor pro naši imaginaci, i městské prostředí, kde jsme vyrůstali a které bylo masivně ovlivněno právě výstavbou z 60. a 70. let (pozn. V roce 1974 byl zahájen provoz pražského metra, o rok později se otevřel OD Máj).“

Adam doplňuje:

„Vytvořili jsme si vztah k nekomplikovaným věcem s ladnými tvary. Postupně jsme je začali znovu sami vyhledávat. Z toho nakonec vzešla i myšlenka Nanovo. Chtěli jsme nabízet tyto předměty a propagovat jejich estetiku.“

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!