Odkazy

verze pro tisk

Čtyři kroky, jak vybrat matraci do postele

28. leden 2013

Matrace v posteli hraje velmi důležitou roli, proto bychom při jejím výběru měli postupovat velmi pečlivě a nehledět pouze na její cenu, jak to dělá spousta lidí. Mějme na paměti, že i levné matrace lze vybrat tak, aby splňovaly určitá kritéria. Při nákupu přitom můžete využít na matrace akce, které nabízí kupříkladu internetový obchod matrace Hradec Králové: matrace-BEST.

Krok první: velikost matrace

Velikost matrace je, podobně jako velikost celé postele, nezbytná pro vaše pohodlí. Při spánku na malé matraci může snadno dojít k tomu, že chodidla budou volně viset mimo postel, což může mít za následek problémy fyzického rázu. Při dlouhodobějším spaní na matrace nevyhovujících rozměrů pak můžete pocítit bolesti končetin, ale také zad a páteře. Postel a matrace by měly být vždy alespoň o dvacet centimetrů delší nežli je výška vaší postavy.

Krok druhý: matrace jako opora tělu

Matrace není jen obyčejnou podložkou, na které spíte. Měla by být vašemu tělu dostatečnou oporou tak, abyste se ráno neprobouzeli rozlámaní, při dlouhodobém pobytu na lůžku by se také na vašem těle mohly objevit nepříjemné proleženiny. Ale pozor: není vhodné spát ani na příliš tvrdé, ale ani na extrémně měkké posteli, ideální je zhruba střední tvrdost.

Krok třetí: hygienické vlastnosti matrace

I hledisko hygieny je pro výběr matrace důležité. Kvalitní matrace, které lze pořídit ve vybraných specializovaných obchodech, obvykle mají ukazatele prodyšnosti. Dobrá prodyšnost materiálu značí, že matrace nebude tolik náchylná na provlhnutí, nevyskytnou se v ní bakterie a mikroby.

Krok čtvrtý: povlečení na matraci

Ani v případě kvalitní matrace nezapomeňte na ložní povlečení. To vám zajistí nejen větší komfort, ale zároveň udrží matraci déle v optimálním stavu. Ložní prádlo na matraci je důležité i vzhledem k předchozímu bodu, tedy z hlediska hygieny.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!