Odkazy

verze pro tisk

Dřevěné versus laminátové podlahové krytiny

5. září 2012

Mezi nejoblíbenější podlahové krytiny, které se v současnosti objevují v rodinných domech a bytech, patří dřevěné a laminátové podlahy. Oba dva typy mají společné to, že jsou velmi odolné a vydrží klidně i desítky let. Určité rozdíly však mezi nimi existují.

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy působí již na první pohled přeci jen elegantněji. Jejich velkou výhodou je mimořádně dlouhá životnost. V případě opotřebení je možné je snadno renovovat. Malou nevýhodou pak může být jejich přeci jen vyšší pořizovací cena, jsou dražší nežli laminátové podlahy. Drobná nevýhoda spočívá také v jejich náročnější údržbě, na dřevěné podlahové krytiny je potřeba používat pro čištění speciální prostředky tak, aby na nich nevznikaly trvalé šmouhy a fleky. Dřevo však působí v každém provedení zcela originálně.

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy jsou taktéž vysoce odolné. Dobře odolávají různým škrábancům a rýhám. Jsou levnější. Moderní laminátové plovoucí podlahy se dnes dají pořídit v mnoha barevných variantách, což je jistě také značnou výhodou, některé barevné kombinace dokonale imitují klasické dřevěné podlahy. Jsou vhodné také ve chvíli, kdy si doma chceme nechat zavést podlahové vytápění. Nevýhody laminátových podlah lze spatřovat například v tom, že nejdou renovovat. Poškozenou podlahu není možné zbrousit tak jako v případě dřevěné podlahy. Laminát také nemá tak dobré zvukově izolační vlastnosti.

Prodejce špičkových laminátových a dřevěných podlah

Prodejem laminátových a dřevěných podlah se zabývá společnost WOODCOTE CZ, která má v České republice celkem 12 prodejen, z čehož jedna je specializovaným Centrem dveří a podlah, kde je showroom a zákazníkům jsou k dispozici také zkušení specialisté, kteří dokáží odborně poradit s výběrem vhodné dřevěné či laminátové podlahy a zajistí dopravu a montáž podlahové krytiny. U společnosti WOODCOTE CZ zakoupíte dřevěné podlahy od výrobců Tarkett a Atawa a laminátové podlahy od výrobce Kronopol.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!