Odkazy

verze pro tisk

Jak poznáme, že kupujeme kvalitní matraci do postele

26. leden 2012

Chystáte se pořídit si do ložnice novou matraci? Pak byste si měli přečíst následující informace, které Vám při výběru matrace pomohou. Existuje totiž několik bodů, na základě nichž se dá poznat, zda je matrace skutečně tak kvalitní, jak ji popisuje výrobce či prodejce.

Vlastnosti, které u matrace nesmějí chybět

Matrace by nám měla sloužit k dokonalému odpočinku a klidnému spánku po náročném dni. I proto je její výběr velmi důležitý a nemůžeme se spokojit s lacinou matrací z nekvalitních materiálů, která nebude našemu tělu dostatečnou oporou. Vždy je tudíž důležité zvolit matraci, která je vyrobena z prvotřídního materiálu. Musí se zároveň dokonale přizpůsobit našemu tělu, respektive tvaru těla tak, aby poskytovala oporu přesně tam, kde je potřeba. Během spánku nesmí trpět páteř, krk či hlava, na těchto exponovaných místech nesmí být matrací vytvářen žádný tlak.

Kvalitní matrace by také měla splňovat určitá hygienická kritéria. V tomto ohledu lze zmínit například to, že by měla být antialergenní a chráněná proti roztočům.

Co může způsobit spánek na nekvalitní matraci

Pakliže přijdeme do obchodu a sáhneme po první matraci, která se nám namane, aniž bychom si zjistili její parametry a vlastnosti, pak se nám snadno časem může stát, že budeme trpět nespavostí a ráno se budeme probouzet unavení a s bolavým tělem. Špatně zvolená matrace může dokonce zapříčinit i vleklé zdravotní potíže se zády, svalstvem, hlavou či páteří. Vlivem špatného spánku se pak budeme cítit unaveně, nesoustředěně či dokonce podrážděně.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Marek

pondělí, 29. říjen 2012
14:38

Moc info jsem se nedozvěděl... už asi třetí stránka, kde se něco snažím najít, nikde nic nepodpoří čísly nebo výzkumy, pořád jenom plané informace...

Docela dobrý návod jsem našel tady : http://www.kralovske-spani.cz/jak-spravne-vybrat-matraci/

jsou tam i odkazy na konkrétní produkty, což jsme s manželkou ocenili, ale ani tak jsme si nevybrali. Nakonec jsme koupili matraci u prospani.cz.


posted by: Marek (Beruska.Dockalova(a)email.cz) [Odpovědět]

interier-obchod.cz

pátek, 5. únor 2016
18:45

Ahoj,

našel jsem nejčerstvější informace, jak vybrat správnou matraci.

Čti zde: http://www.interier-obchod.cz

Najdeš tam i jaká je nejlepší matrace pro bolavá záda.


posted by: interier-obchod.cz (niniky123(a)post.cz) [Odpovědět]