Odkazy

verze pro tisk

Jak vybrat nábytek do kanceláře a domácí pracovny

23. březen 2013

Vybavení kanceláře či domácí pracovny by mělo být uzpůsobeno tak, aby se nám v dané místnosti pracovalo co nejpohodlněji a měli jsme zde dostatek komfortu. Klasická kancelář je hlavně funkční místností, kde není potřeba klást důraz na přehnané množství různých doplňků apod. V případě domácí kanceláře tomu již tak zcela není, vždyť se vlastně jedná o místnost, která je součástí našeho domova. V obou případech je ale nutné vybrat skutečně vhodný kancelářský nábytek, který nám poskytne dost místa na práci a pracovní pomůcky.

Zásady pro výběr kancelářského křesla

Hlavní zásadou při výběru kancelářského nábytku je to, aby byl pohodlný. Je třeba si uvědomit, že v kanceláři trávíme mnoho hodin denně. Zaměřit se tak musíme především na kancelářská křesla. Ta musí mít především pevnou konstrukci, aby byla tělu dostatečnou oporou. Dalším zásadou, která platí pro kancelářská křesla, je dostatečná ergonomičnost jejich opěradel, posedu a bederní opory zad. Člověk by se v kancelářském křesle neměl hrbit či nějak křivit, jinak mu to v dlouhodobějším horizontu přinese nemalé zdravotní problémy.

Jak vybírat kancelářský stůl

Kromě samotné kancelářské židle si dejme pozor také na samotný nábytek, zejména pracovní stůl. Jeho výška musí být odpovídající výšce kancelářského křesla, v opačném případě bychom snadno mohli o stůl při každém pohybu zavadit nohama, nebo bychom se naopak museli na stůl vyvyšovat.

Kancelářský stůl musí být dostatečně prostorný. V dnešní době je naprostou samozřejmostí, že na stole máme položen kromě různých pomůcek, papírů a poznámek také monitor. I moderní lcd monitor, který nezabírá mnoho místa, určitý prostor potřebuje, zvláště má-li větší úhlopříčku. Mysleme i na to, že lcd monitor, který bude příliš blízko našim očím, může zraku vadit a vyústit až potíže, které vyvrcholí pálením očí, ztrátou ostrého zraku a nošením dioptrických brýlí.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!