Odkazy

verze pro tisk

Jak vybrat správnou sedací soupravu do bytu

31. květen 2011

Do moderního bytu bezesporu patří i takový nábytek, jakým jsou sedací soupravy. Ty slouží nejen k odpočinku pro své majitele po náročném pracovním dnu, ale často na ně usazujeme také pozvané návštěvy.

Kritéria při výběru sedací soupravy

Sedací soupravy do obývacích pokojů či jiných místností bytu by měly splňovat alespoň některá základní kritéria. V první řadě jde o kvalitu materiálu. Sedací soupravy musí mít co nejdelší životnost, při jejich výběru si tak dejme pozor na to, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Dalším faktorem je pak velikost sedací soupravy. Pokud máme menší byt, budou se hodit sedačky menší, pro 2 až 4 osoby, naopak v prostorné místnosti skvěle vynikne sedací souprava pro 8 a více osob, na které se dá rovněž pohodlně ležet. S tím souvisí i volba sedací soupravy dle její funkčnosti, pokud ji budeme využívat i pro občasné přespání hostů apod., je dobré pořídit rozkládací sedací soupravu.

Kožené sedací soupravy

V neposlední řadě by sedací soupravy měly mít i pěkný vzhled. Mezi nejpopulárnější patří z tohoto hlediska kvalitní kožené sedací soupravy, které lze dnes pořídit v mnoha barevných variantách. Je však pravdou, že kožené sedací soupravy patří mezi dražší varianty.

Výběr sedací soupravy do bytu bychom neměli podceňovat. Je dobré si uvědomit, že právě tento kus nábytku je tím prvním při vstupu do obývacího pokoje, co nás a naše hosty zaujme. Nevzhledná sedací souprava tak může narušit celkový design místnosti.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!