Odkazy

verze pro tisk

Jak vytvořit domácí atmosféru v kavárně či restauraci?

4. srpen 2014

Vlastníte restauraci, kavárnu či bar a marně si lámete hlavu nad tím, proč k vám lidé příliš nechodí? Zkuste se zaměřit na vybavení vašeho podniku. Trendy posledních let naznačují, že stále více lidí hledá podniky, které mají domácí atmosféru. Jak toho ale docílit? Právě vhodně zvoleným nábytkem.

Do kavárny si člověk chodí odpočinout po náročném dni. Ke spokojenosti však lidem nestačí pouze dobrá káva a zákusek, chtějí si odpočinout v příjemných prostorách. Zdaleka nejvíce hostů mají ty podniky, které vsadily na domácí atmosféru.

Křeslo a sedačka udělají z vaší kavárny útulné místo

Té lze docílit jednoduše tak, že do baru či kavárny zvolíte nábytek, který se běžně využívá i v domácnostech. Na mysli mám například sedačky a pohodlná křesla. Jen si představte, jak je příjemné, pokud si můžete vychutnat svoji oblíbenou kávu v pohodlné sedačce, stejně jako to děláte doma. Nemusíte sedět na prkenných lavicích či nepohodlných barových židličkách. Už jen takovýto detail udělá z vašeho podniku výjimečné místo, které se odliší od většiny konkurence. Poznáte to pak na větším zájmu lidí, kteří se sem budou rádi a často vracet.

Nábytek vybírejte dle kvality, nikoliv podle ceny

Domácí atmosféra restaurací, barů a kaváren je trendem, který je znatelný nejen v tuzemsku, ale prakticky na celém světě. Kromě zmíněných sedacích souprav a příjemných křesel zvolte také vhodné stoly a stoličky. Ty by neměly být příliš vysoké. Roli hraje také materiál, z něhož jsou vyrobeny. Například takové plastové stolky jsou v restauračních zařízeních naprosto nevhodné, nedoporučuji je ani na zahrádku. Dejte raději přednost kvalitním výrobkům ze dřeva či kovu. I takovéto detaily zákazníci zcela jistě ocení. Investice do kvalitního vybavení, které navíc bude mít domácí atmosféru, se zcela jistě vyplatí.

Vyhněte se nákupu nábytku v hypermarketech

Při nákupu nábytku (nejen) do restauračního zařízení vynechejte nábytkové hypermarkety. Tam najdete povětšinou jen nevkusné, sériově vyráběné zboží, které rozhodně zákazníka nenadchne. Dejte raději přednost specializovaným firmám, jež vám vyrobí nábytek na zakázku. Sami si určíte, z jakých materiálů budou vyrobeny, jaký bude jejich vzhled a případně i to, jaké budou mít zajímavé detaily.

Komerční sdělení

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!