Odkazy

verze pro tisk

Kachlová kamna jsou moderním a velmi efektivním zdrojem vytápění

10. prosinec 2011

Kachlová kamna byla ještě před pár lety k vidění maximálně tak na chatách či chalupách, kde se jejich majitelé nechtěli spoléhat na ústřední topení nebo zastaralé krby. Dnes však kachlová kamna jako zdroj vytápění prožívají obrovský boom. Jedná se o zařízení, která jsou nejen velmi efektivní pro vytápění místností, ale zároveň i velmi pěkným designovým prvkem, který dokáže obohatit každou domácnost. Kachlová kamna si razí cestu nejen do víkendových přístřešků, mnozí majitelé si je pořizují i do svých rodinných domů.

Kachlová kamna využívají sálavý princip vytápění

Kamna, při jejich výrobě se používají keramické kachle, šamotové cihly a další materiály, mají velmi dobré vlastnosti. Jedná se o velmi zdravé topení, které využívá principu sálavého vytápění, kdy je vzduch v místnosti ohříván až druhotně od zahřátých stěn. Díky tomu nedochází k víření prachu a škodlivých látek. při použití kachlových kamen se tak nemusejí ani lidé s dýchacími potížemi obávat, že by se jim špatně dýchalo.

Výhody kachlových kamen

Kachlová kamna mají rovněž i ekonomické výhody. Tím, že do kamen stačí přikládat jen jednou až dvakrát za den, se výrazně snižují celkové náklady na vytápění. Kachlová kamna jsou velmi vhodná i díky jejich nízkým nárokům na obsluhu a servis. V neposlední řadě jsou pak doporučována i pro svoji vysokou odolnost a dlouhou životnost. Správně postavená kachlová kamna nám vydrží desítky let.

Kachlovým kamnům lze vyčíst snad jen jedinou věc. Při zatápění je třeba počítat s delší dobou, než se místnost vyhřeje. Pokud tak chceme objekt vytápět jen občas a rychle, nejsou kachlová kamna tím pravým zařízením. Krom této maličkosti je však nelze než doporučit.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!