Odkazy

verze pro tisk

Klimatizace do bytu dnes mohou mít mnoho funkcí

18. srpen 2012

V tropických dnech, které přes léto velmi často panují i u nás, je neocenitelným pomocníkem v domácnosti klimatizace do bytu. Díky ní si nemusíme stěžovat na úmorné vedro. Absence klimatizace je velmi nepříjemná, během dne se prakticky nedá dýchat, nepomáhají ani otevřená okna, neboť dovnitř bytu proudí horký vzduch, který nám rozhodně neuleví.

Účinnost klimatizace

Moderní klimatizace do bytu dnes mají mnoho zajímavých funkcí a systémů, díky nimž je život ve vedrech daleko příjemnější a zlepšuje se celkové klima v domácnosti. Je celkem jedno, za zvolíme elegantní nástěnné klimatizace, nebo dáme přednost kazetové klimatizaci či jinému druhu. Hlavní je, aby klimatizace do bytu byla co nejúčinnější. Účinnost klimatizace bychom měli sledovat už při jejím nákupu, lze ji jednoduše poznat podle energetického štítku, který je na přítomen na každém produktu. Nejvhodnější je samozřejmě využít klimatizace, které spadají do energetické třídy A, mají vysokou účinnost a fungují s nízkou spotřebou energií. Dalším kritériem, které bychom při pořízení klimatizace do bytu měli sledovat, je hlučnost zařízení. Moderní klimatizace dnes využívají technologie, které umožňují velmi tichý provoz, takže při chodu klimatizaci prakticky ani neuslyšíme.

Moderní klimatizace s přídavnými funkcemi

Výrobci klimatizací do bytu se v posledních letech doslova předhánějí v tom, jaké funkce navíc budou jejich produkty mít. Běžně se tak můžeme setkat s tím, že klimatizace do bytu mají funkce větrání, zvlhčování, vytápění či třeba ionizaci vzduchu, tedy jeho čištění. Hlavní funkcí samozřejmě i nadále zůstává ochlazování vzduchu.

Klimatizace lze ovládat už i přes wifi

Výjimkou už nejsou ani nástěnné klimatizace, které se dají ovládat přes wifi či dálkové ovládání. Jejich provoz a program lze také naprogramovat dle aktuálních klimatických podmínek. Klimatizace do bytu bude mít jinou funkci v největších parnech a jinou v zimních měsících, kdy není vzduchu potřeba příliš ochlazovat, ale spíše ohřívat a čistit.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!