Odkazy

verze pro tisk

Koberce mohou poměrně rychle ztrácet svou krásu! Dá se jim ale navrátit!

29. květen 2016

Koberce jsou dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin na českém trhu. A to i přesto, že nabídka druhů podlahových krytin neustále stoupá. Hlavní předností koberců je jejich měkkost, přirozená elegance a veliký výběr druhů i motivů. Na druhou stranu koberce patří k nejméně odolným druhům podlah, ať už z hlediska poškození, nebo zašpinění. Velmi rychle mohou ztrácet svůj půvab. Ovšem kobercům se dá jejich půvab znovu navrátit. Jak?

Kde jsou příčiny ztráty krásy?

Nejčastějším problémem u koberců je ztráta jejich barevnosti. Jasné a čisté barvy postupem času jako by bledly a ztmavovaly se. Kde je příčina? V prachu. Mikroskopické částečky prachu se neustále usazují do struktury vláken. Klasické domácí vysavače dokáží odstranit jen jejich část, ne všechny. A jak se prach usazuje stále hlouběji do struktury vláken, opticky se koberce zdají tmavší, jako by ztrácely svůj jas. Jak čištění koberců provádět účinně, aby se jim opět vrátil jejich jas?

Nejlepší je využití profesionální techniky

Existuje mnoho rad a tipů, jak čistit koberce, aby byly znovu jako nové. Na 4 konkrétní příklady se můžete podívat ZDE. Drtivá většina rad, tipů a volně prodejných čisticích prostředků a saponátů v drogeriích, je ale určena na čištění částí koberců, skvrn na malých prostorech, nikoliv na plošné čištění koberců. Pokud potřebujete vyčistit celý koberec od prachu, aby byl zase jako nový, dosahuje nejlepších výsledků profesionální technika. Kvalitní průmyslové vysavače si dokáží poradit s každou špínou a úklid je efektivní.

Nechte práci na profesionálech

Aby bylo strojové čištění koberců provedeno opravdu dokonale, nestačí jen kvalitní technika. Je zapotřebí i správná obsluha, která má s prací se stroji zkušenosti, ví, jak se stroje ovládají a jak čistit jednotlivé druhy koberců. Každý koberec vyžaduje individuální přístup. Jestli chcete dokonalé výsledky, kontaktujte specializovanou společnost na úklid domácností a nechte provedení prací na ní. Znovu elegantní koberec rozhodně stojí za investici do úklidové firmy.

-jan-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!