Odkazy

verze pro tisk

Krbová kamna nabízejí alternativní způsob vytápění místností, který vás vyjde levně

4. říjen 2014

Vytápění místností v rodinných domech je často problémem. Zajistit to, aby byly prostory zejména v zimních měsících dokonale vytápěny a zároveň to nepřinášelo zbytečně vysoké náklady, je otázkou, kterou řeší stále více majitelů domů. Zajímavým řešením je využití krbových kamen.

Vysoká účinnost oproti jiným způsobům vytápění

Krbová kamna jsou velmi dobrou alternativou ke klasickým způsobům vytápění, nahrazují i starší krby. Jejich velkou předností je zejména vysoká účinnost. Výhřevnost zde dosahuje mnohem vyšších parametrů nežli v případě klasických krbů.

Oproti centrálnímu způsobu vytápění je topení v krbových kamnech levnější. Za dřevo či pelety nedáte tolik peněz jako ve chvíli, kdy byste váš rodinný dům vytápěli na elektřinu. A právě i díky výše zmíněné vysoké tepelné účinnosti se navíc v případě kvalitních kamen snižuje spotřeba paliva.

Oceníte nejen účinnost, ale také design

Ať už zvolíte luxusní krbová kamna, nebo i „obyčejná“, získáte nejen zařízení, které je schopno perfektně vytápět i větší místnosti, ale zároveň i prvek, který obohatí vzhled domácnosti. Už jen pohled na pěkná kachlová kamna dokáže potěšit každého romanticky založeného člověka. Posezení u kamen v zimních měsících má své jedinečné kouzlo, nedá se to vůbec srovnat s obyčejnými radiátory. V případě kachlových kamen jde navíc o jakési retro, tedy návrat k dobám, kdy byly běžnou součástí chalup a domů.

Krbová kamna s výměníkem dokážou ohřívat vodu

Krbová kamna mohou sloužit nejen k vytápění objektu. Lze je také připojit na rozvody vody či ohřívače. V tomto případě je však nutné si pořídit krbová kamna s výměníkem. Ta jsou sice dražší, jedná se ale o velmi účinné řešení, a to hlavně pro větší rodinné domy, u nichž nelze zajistit připojení k centrálnímu přívodu teplé vody.

Komerční sdělení

-hje-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!