Odkazy

verze pro tisk

Krbová kamna patří do moderního interiéru

30. březen 2011

V posledních letech je vidět zajímavý trend v oblasti moderního bydlení. Majitelé domů, kteří svoje sídlo rekonstruují, případně teprve zařizují, se čím dál více začínají zajímat o alternativní možnosti vytápění. Klasické ústřední topení je sice efektivní, nicméně do mnoha domů se zkrátka nehodí. I díky tomu roste obliba krbových kamen.

Krbová kamna do moderního interiéru jistě patří. Tento druh vytápění pro domy je znám sice minimálně již dobrých 200 let, nicméně dnes se jedná o velmi moderní krbová kamna, která snesou velmi přísná kritéria a zároveň jsou mnohem lepší nežli klasické krby.

Krbová kamna nahrazují starší krby

Právě majitelé domů, kteří topili v krbech, dnes přestupují na vytápění pomocí moderních krbových kamen. Krbová kamna jsou ekologičtější, jejich používání neničí tolik životní prostředí a i samotným majitelům se při topení v krbových kamnech lépe dýchá. Nespornou výhodou krbových kamen je i to, že jejich instalace je relativně rychlá a snadná.

Litinová krbová kamna

Krbová kamna nemusí být jen výsadou bohatých. Levnější druhy krbových kamen do interiéru se dají pořídit v řádu několika tisíců korun. Luxusnější verze pak stojí i desítky tisíc korun, přičemž samozřejmě závisí na mnoha faktorech. Nejdražší krbová kamna bývají nejčastěji vyrobena z litiny. Tato kamna dokáží výborně akumulovat teplo, takže i po dlouhé době po uhašení ohně stále dostatečně vyhřívají místnosti. Jedinou vadou, avšak ne podstatnou, může být to, že krbová kamna mají přeci jen trochu delší dobu rozehřívání a je třeba s tím při zatápění počítat.

Moderní dům či byt si kvalitní krbová kamna určitě zaslouží. Nejenže se jedná o velmi efektivní způsob vytápění, ale i o velmi pěkný designový prvek v místnosti.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!