Odkazy

verze pro tisk

Krbová kamna: Úsporné řešení do nízkoenergetických domů

15. září 2013

Moderní nízkoenergetické rodinné domy jsou dnes koncipovány tak, aby jejich majitelé vynakládali minimum peněz na jejich vytápění. Lze do nich zvolit různé vytápěcí systémy a zařízení. Do dřevostaveb a nízkoenergetických domů se jako úsporné řešení hodí také krbová kamna.

Krbová kamna jsou v posledních letech mimořádně populární. Nahrává tomu jednak jejich nízká pořizovací cena, minimální nároky na stavební úpravy a také nízká cena paliva. Dá se v nich topit dřevem, které v současné době patří k těm levnějším druhům topiv.

Malé rozměry, velký výkon

Krbová kamna se oproti klasickým krbům vyznačují mimo jiné tím, že mají mnohem menší rozměry. Přesto jsou dokážou intenzivně vytápět i velké prostory. Je to dáno tím, že mají vysokou účinnost a sálavost.

Velmi funkční je také přítomnost prosklených dvířek. Ty zvyšují výkon kamen, teplo o to více proudí dovnitř objektu. Kromě toho působí i jako velmi pěkný estetický prvek.

Při výběru kamen je potřeba brát v potaz tepelné ztráty

Při výběru krbových kamen je důležité brát v potaz nejen jejich estetickou hodnotu, ale hlavně jejich vytápěcí schopnost.

Do místnosti, kde jsou tepelné ztráty jen kolem 2 kW, není příliš praktické si pořizovat krbová kamna, která budou mít výkon 4 kW a více. Docházelo by tak ke zbytečnému plýtvání palivem a trvalému přetápění místnosti.

Ano, dalo by se to mírnit regulováním spalovacího vzduchu, to by však vedlo k neefektivnímu fungování kamen a rovněž i k přílišnému usazování nečistot k komínu. To by pak zvýšilo riziko zahoření.

Nábytek v okolí krbových kamen

Výhodou krbových kamen je snadná instalace. Pokud zvolíte kamna o správném výkonu, není problém ani s blízkým umístěním okolního nábytku. Zvolit lze klasický sektorový nábytek ze specializovaného e-shopu supersektor.sk.

V blízkosti krbových kamen mohou být také dřevěné postele a další nábytek. Je ovšem důležité, aby vyprodukovanému teplu nebylo bráněno v rozptýlení do prostoru.

Krbová kamna jsou jistě dobrým řešením pro rodinné domy, včetně těch, které spadají do nízkoenergetické kategorie. Kvalitní krbová kamna zakoupíte zde.

Komerční sdělení

-lod-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!