Odkazy

verze pro tisk

Krby a krbová kamna jako součást moderního interiéru

10. březen 2013

Stavíte dům a řešíte problém s vytápěním? Zapomeňte na klasické topení a sáhněte po jiném řešení. Krb či krbová kamna jsou funkčním i stylovým doplňkem každého interiéru. Hodí se skvěle do starých roubenek, srubů, ale i moderních domků. Vychutnávejte si i vy teplo z praskajícího dřeva.

Jestliže se rozhodnete pro krb, tak se obraťte na profesionály, kteří vám zhotoví projekty krbů na míru, přímo do vašeho interiéru. Budete si tak moci jednodušeji představit, jak bude výsledný efekt vypadat a případně včas provést změny. Specialisté vám navrhnou vhodné řešení vytápění pro celý dům a projekt realizují. Základem je svěřit se do rukou spolehlivé firmy.

Při úvaze o krbu je nutné si uvědomit, že budete potřebovat dřevo na přikládání a zajištění tepla. Rozhodující pro vás bude rozměr nejen kamen, ale hlavně dvířek, protože příliš velká polena byste tam nemuseli dostat. Dřevo by mělo mít své suché místo, aby na něj zbytečně nepršelo. Pohodlné je opatřit si zásoby na celou zimu, abyste nemuseli řešit problém s jeho nedostatkem.

Krb nebo krbová kamna?

Jaký je vůbec mezi těmito pojmy rozdíl? Oba pojmy jsou většinou nesprávně požívány. Krb je otevřené ohniště ústící do komína. Oproti tomu krbová kamna jsou přizpůsobena a ohniště je uzavřeno pomocí dvířek. Stojí v interiéru blízko komína a jsou s ním spojena rourou. Další typem jsou tzv. krbové vložky, což je vlastně kombinace předchozího typu. Vypadají stejně jako krbová kamna, ale liší se tím, že jsou obezděné.

Co si ale vybrat, když existuje tolik možností nemluvě o jednotlivých typech krbů a kamen? Obraťte na specialisty. Ti vám kromě projektu poradí a navrhnou to nejlepší řešení pro vás. Právě toto mají v popisu práce Krby Plzeň. Neváhejte je kontaktovat, uvidíte, že budete spokojeni.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!