Odkazy

verze pro tisk

Malování pokoje: Jaké barvy jsou vhodné pro obývací pokoj?

20. březen 2014

Při malování obývacího pokoje je potřeba důkladně zvážit, jakou barvu zvolíte. Ne každá barevná varianta je totiž pro tuto místnost, která je v domácnosti obecně nejvíce využívána, vhodná. Existují určité rozdíly v interiérových barvách, které je třeba zohlednit.

Obývací pokoj slouží k odpočinku, ale také jako místnost, kam zvete případné návštěvy. Už jen z těchto důvodů zapomeňte na ponuré barvy, které působí chladně a odtažitě. Působení barev v interiéru místnosti hraje podstatnou roli v tom, jak se zde člověk bude cítit. Špatně zvolené barvy a jejich odstíny způsobí, že se zde nebudete vy a vaše návštěvy cítit komfortně.

Teplé barvy jsou nejlepším řešením

Do obývacího pokoje zvolte teplé barvy, které jsou harmonické a už na první pohled působí svěže a příjemně. Přesně tyto podmínky splňuje kupříkladu sytě žlutá barva. Ta nejenže působí pěkně, ale dokáže interiér místnosti prosvětlit a opticky zvětšit.

Podobně jako žlutá působí také červená barva. V jejím případě ale doporučuji zvolit spíše světlejší odstíny, vyloženě rudé stěny v obývacím pokoji nepůsobí příliš dobře.

Kombinace barev je dobrým řešením pro větší pokoje

Barvy lze i kombinovat. Velmi zajímavě působí třeba kombinace zelené se žlutou. Ať už zvolíte jakoukoliv kombinaci, je třeba k ní přistupovat opatrně tak, aby barvy navzájem nekontrastovaly až příliš. Kombinace barev není vhodná ve chvíli, kdy upřednostňujete spíše minimalistický styl bydlení, v tom případě je lepší jednobarevné vymalování stěn pokoje, ideálně tak, aby ladily s nábytkem a dalším vybavením místnosti. Vícebarevné řešení je také vhodnější spíše pro větší pokoje.

Jaké barvy jsou pro obývací pokoj tabu

Na co při malování obývacího pokoje rozhodně zapomeňte, je použití černé barvy. Příliš vhodná není ani tmavě šedá či hnědá. Raději dejte přednost světlejším barvám, které místnost prozáří.

-par-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!