Odkazy

verze pro tisk

Matrace z PUR pěny a sendvičové matrace: vlastnosti a srovnání

21. únor 2013

Matrace do postele se v dnešní době vyrábějí z mnoha materiálů. Velmi oblíbené jsou matrace z latexu nebo polyuretanové pěny, zvláštním druhem jsou pak takzvané sendvičové matrace, které vždy kombinují dva druhy materiálů. Pro srovnání jejich vlastností vybírám dva druhy matrací z eshopu Sconto nábytek, který patří mezi přední prodejce matrací a roštů do postele.

Matrace z PUR pěny

Matrace z polyuretanové pěny (PUR) patří mezi levné, avšak velmi kvalitní varianty. Tyto matrace mají velmi dobré ortopedické vlastnosti a jsou tak ideální pro každodenní využívání. Příkladem kvalitní matrace z PUR pěny je matrace CROMA z eshopu Sconto nábytek, která je velmi lehká, což však neznamená, že by měla nižší nosnost. Mohou ji využít i lidé, kteří váží přes 100 kilogramů. Tato matrace z PUR pěny má vynikající odolnost a vysokou elasticitu, díky níž vám v posteli bude sloužit po mnoho let. Vyzdvihnout lze také její antialergenní vlastnosti, v matraci se nebudou množit roztoči, plísně nebo bakterie, je však samozřejmě nutné o ni řádně pečovat. Tvorbě plísní zamezuje i dobrá prodyšnost materiálu. Matrace CROMA má snímatelný potah, který lze kdykoliv vyprat. Velkou výhodou je, že je vhodná pro všechny rošty.

Sendvičová matrace

Výrobci matrací se neustále snaží o jejich zdokonalení. V poslední době se tak na trhu objevují takzvané sendvičové matrace, které kombinují dva materiály, hlavně studenou pěnu a latex, případně i jiné. Díky spojení dvou materiálů dochází ke zvýšení elastických schopností matrace do postele a tím pádem i ke zvýšení komfortu člověka během spánku. Tyto matrace jsou často využívány i ve zdravotnických zařízeních. Sconto nábytek nabízí například sendvičové matrace MITA, které kombinují polyuretanovou pěnu se studenou pěnou, což je další materiál, který se využívá při výrobě moderních matrací do postele. Specifikem matrace MITA je navíc přítomnost snímatelného potahu, který obsahuje výtažky z Lyocellu, vlákna z bukové či dubové celulózy. Tyto výtažky zajišťují udržování optimální vlhkosti matrace, díky čemuž se pokožka člověka při kontaktu s potahem cítí příjemněji. Matrace MITA je vhodná hlavně pro polohovací a lamelové rošty.

Chcete-li si pořídit dva zmíněné typy, případně zvolíte jiné matrace a rošty, pak navštivte eshop společnosti Sconto nábytek a vyberte si tu nejvhodnější matraci, která vám poskytne dokonalý prostor pro spánek.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!