Odkazy

verze pro tisk

Moderní prvky do dětského pokoje

29. listopad 2012

Dětský pokojík by měl být nedílnou součástí každé domácnosti, kde vyrůstají děcka. Občas bývá problém s nedostatkem prostoru, kdy dětem nemůžeme dopřát vlastní pokojík. Pokud je to alespoň trochu možné, měli bychom se na jejich úkor uskrovnit a jednu místnost jim vyhradit. Děti potřebují prostor na hraní, plnění svých úkolů a také klid na spánek. Pakliže máme možnost vyhradit jeden pokoj pro děti, pak je také důležité, aby byl pěkně a útulně zařízen a nechyběl v něm žádný dětský nábytek, který ve svém věku děti potřebují.

Postele do dětského pokoje

Mezi základní dětský nábytek samozřejmě patří postele. Dětská postel může mít různé podoby. Máme-li doma dvě děti, lze jim pořídit patrovou postel. Ta totiž nezabere tolik místa, jako kdyby v místnosti byly dvě samostatné postele. Je vhodné zvolit také postel, která bude mít ve spodní části úložný prostor. To ostatně platí i pro klasické postele pro dospělé. Některé obchody nabízejí také dětské postele, které jsou obohaceny o různé zábavné prvky, jako jsou skluzavky, domečky a další podobné doplňky.

Úložný prostor

Kromě postele nezapomeňme dětem do pokojíku umístit také skříň a poličky, kam si budou moci odkládat své osobní věci a oblečení. Chybět by zde neměl ani patřičný prostor na hračky, ale také kupříkladu pracovní stůl, kde si budou plnit svoje úkoly, pakliže již mají školní povinnosti. Do dětského pokoje nejsou příliš vhodné velké obývací stěny, ty raději využijme v obývacím pokoji či v naší ložnici.

Moderní dětský pokojík by měl být zařízen co nejvíce dle vkusu dítěte. Nebojme se svých ratolestí zeptat, jaké chtějí mít barvy na zdech, klidně jim na ně nalepme různé plakáty jejich idolů apod. Děti takovouto volnost jistě dokáží patřičně ocenit.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!