Odkazy

verze pro tisk

Nábytek, jídelní stoly, židle: Jídelní nábytek podle stylů

10. červenec 2012

Jídelna jako samostatná místnost už z dnešních domácností prakticky vymizela a najít ji lze už spíše jen ve starších domech. Je to dáno jednak nedostatkem prostoru – jedna místnost, která slouží jen pro účely stolování, se z dnešního úhlu pohledu jeví jako nevyužitá, ale je to rozhodně také současnými trendy, které velí místnosti spíše spojovat než oddělovat, takže namísto jídelny má většina z nás doma jídelní kouty, které jsou propojené nebo přímo navazují na kuchyňskou linku a často i obývací pokoj. Z důvodu tohoto propojování je ale kladen větší důraz na volbu jídelního nábytku, který má tak za úkol korespondovat se stylem kuchyně a také obývacího pokoje.

Moderní jídelny

Moderně zařízený interiér a minimalistická kuchyně si žádají jiné materiály i pro jídelní stoly a sezení než u rustikálně zařízeného jádra bytu či domu. Moderní kuchyně i obývací pokoje využívají jednoduché tvary a kvalitní materiály, které sice mohou na někoho působit chladnějším dojmem, ale při použití vhodných doplňků utvoří velice zajímavý celek.

Jídelní stoly do moderního interiéru mohou být v dekoru tmavého dřeva nebo skleněné – vždy v závislosti na podobě kuchyňské linky, u skleněných stolů je pouze třeba myslet na to, že na nich bude vidět každý otisk. Jejich výhodou je ale optické nezatížení prostoru. Průhledné nebo průsvitné materiály, ať už jde o sklo nebo plast se dají skvěle využít v menších moderně zařízených prostorách, právě proto, že je dále nezmenší.

Židle pak v moderním pojetí mohou vypadat všelijak, od futuristických barových stoliček, přes luxusní designové plastové židle až po kovové nebo polstrované. Starost s výběrem židlí vám odpadá, pokud koupíte rovnou celý komplet jídelního stolu a židlí.

Rustikální jídelní nábytek

U interiérů zařízených spíše klasicky nebo rustikálně by měl zvoleným materiálem pro jídelní nábytek být jednoznačně masiv, který působí teple a útulně domácky jako celý venkovský styl. Alternativou dřeva mohou být kované výrobky.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!