Odkazy

verze pro tisk

Nákup matrace: Top materiály, které se používají při výrobě klasických i zdravotních matrací

7. květen 2015

Kvalita matrace spolu s postelí patří k hlavním faktorům, které ovlivňují váš spánek. V současné době se vyrábějí z celé řady materiálů. V dnešním článku si nastíníme ty, které lze označit jako TOP.

PUR pěna

Za velmi kvalitní jsou i mnohými odborníky na zdravé spaní považovány polyuretanové matrace, jinak též označované jako PUR. Jedná se o materiál, který se vyrábí napěněním polyuretanu. Hlavní předností je antibakteriální vlastnost, nemnoží se v něm roztoči a bakterie. Matrace z PUR pěny jsou vhodné pro jakýkoliv typ roštu, polohovatelného i pevného.

Líná pěna

Alternativou k PUR pěně jsou matrace z líné pěny. Vyrábějí se z viscoelastické pěny, jež má buněčnou strukturu. To přináší zásadní výhodu ve schopnosti reagovat na teplotu lidského těla. Pakliže si na matraci lehnete, dokonale se přizpůsobí vaší poloze. Při každé změně polohy se znovu vytvaruje. Jakmile vstanete, vrátí se do původního tvaru.

Líná pěna se často používá na zdravotní matrace, kde se klade větší důraz na pohodlí. Produkt musí být perfektní oporou tělu, a to i při dlouhodobějším používání.

Latex

Mezi TOP matrace lze určitě zařadit i ty, jež se vyrábějí z latexu, kombinací přírodního a umělého. Na výrobu přírodního se používá kaučukovník. Latexové matrace mají mimořádně dobrou pružnost. Doporučují se ale hlavně pro lamelové rošty s větším počtem lamel.

BIO pěna

V obchodech jsou samozřejmě k dostání produkty z celé řady dalších materiálů. V poslední době například roste obliba takzvané BIO matrace, vyrobené z BIO pěny. Vyrábí se krom jiného z výtažků aloe vera, i proto mají antibakteriální vlastnosti a působí preventivně proti kožním onemocněním. Jsou tak vhodné například v okamžiku, kdy máte potíže s tvorbou kožních ekzémů a vyrážek.

Nezapomeňte, že k matraci potřebujete pro zdravý spánek také vhodný rošt a pohodlnou, dostatečně velkou postel.

Komerční sdělení

-gia-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!