Odkazy

verze pro tisk

Obývací pokoj: Nejnovější trendy

9. červenec 2013

Obývací pokoj je jednou z nejčastěji využívaných místností v bytě. Na to je potřeba myslet ve chvíli, kdy jej zařizujete. Dobré je si také všímat nejnovějších trendů.

Zóny obývacího pokoje

Bytoví architekti například doporučují rozdělení do zón.

Obývací pokoj musí být uspořádán tak, aby poskytoval dostatek pohodlí pro posezení. Zároveň zde však musí být dostatek průchozího místa mezi nábytkem, obývací stěnou, televizním stolkem a dalším vybavením místnosti.

Minimum průchozího místa j typické pro domácnosti, kde jejich majitelé více než na komfort hledí na to, aby v pokoji měli co nejvíce moderního nábytku. Pak se však diví, že mají problém se dostat z jedné části pokoje do druhé.

Obývací stěny

Zajímavé si všimnout, jak se změnil trend obývacích stěn.

Ty tvoří nedílnou součást obývacích pokojů v mnoha domácnostech. Dnes už ale rozhodně bytoví architekti nedoporučují zbytečně robustní obývací stěny, které zabírají příliš mnoho místa. To si můžete dovolit snad jen ve chvíli, kdy má váš obývací pokoj skutečně velké rozměry.

Jinak raději volte menší obývací stěnu, případně ji úplně vynechte a pořiďte si raději kusový nábytek.

V malém pokoji vynechte zbytečnosti

Pokud máte malý obývací pokoj, nepořizujte si do něj zbytečnosti.

Spoustu místa například zcela zbytečně zabírají různé květináče s ohromnými rostlinami, které se postupně rozlezou do velkého prostoru a zmenšují tak volný prostor, který by měl zůstat jako průchozí. I na tyto detaily je potřeba si dát velký pozor.

Na tyto i další záležitosti myslete už při zařizování obývacího pokoje. Ne vždy je potřeba mít v pokoji vše, na co narazíte v obchodě. I decentně zařízený obývák přeci může vypadat zajímavě a stylově.

-par-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

PyAPNVLcKAz

úterý, 23. květen 2017
07:10

or wrote without double checking, and you really need multiple verifiable references to support game changing claims like the one you are making. Otherwise you might make us permaculturists look a bit silly. (by the way I'm not supporting Stuarts either, its just not possible to come to conclusions like "7% ef&ctiencyfquoi; unless you are grossly oversimplifying the life-cycle energy inputs...)


posted by: PyAPNVLcKAz (06pkzdh3(a)outlook.com) [Odpovědět]