Odkazy

verze pro tisk

Perfektní trávník na balkónu? Pořiďte si travní koberec!

28. červen 2018

Pokud se vám jeví pokládka koberců ve venkovním prostředí jako naprosté bláznovství, vězte, že může mít své opodstatnění. Opravdu jste ještě nikdy neslyšeli o trávníkových kobercích? V posledních letech je o ně zvýšený zájem, protože věrně imitují klasický trávník. Využití nachází na balkonech, terasách i sportovištích a na mnoha dalších místech, kde z určitých důvodů není možné vysadit živý trávník.

V případě kvalitního trávníkového koberce si rozhodně neutrhnete ostudu a naopak se budete těšit z velmi pěkného povrchu, který je odolný vůči opotřebení a UV záření. Pokládka je snadná a jistě vás potěší i to, že oproti živému trávníku nebudete muset ten kobercový nijak udržovat.

Stačí si vybrat správný typ

Trávníkové koberce sice nejsou k mání v tolika provedeních jako běžné koberce, ale přesto se vám naskytne výběr z několika základních variant. V zásadě se liší délkou vlasů, kterou byste měli volit na základě plánovaného využití.

a) Trávníkové koberce s nízkým vlasem jsou ideální na balkóny, verandy, terasy i zahrady - tedy do míst primárně určených pro odpočinek. Tento typ koberce je naprosto bezúdržbový a velmi příjemný při došlapu.

b) Trávníkové koberce s nižším vlasem a hustým podrostem nachází využití v okolí bazénu, kde plní čistící funkci. Ve srovnání s běžným travním kobercem tato varianta nabízí efektivnější odvod vody.

c) Travní koberce s vyšším vlasem se na první pohled nijak neliší od skutečného trávníku a plní spíše funkci okrasnou.

Všechny typy travních koberců se pokládají na zpevněnou plochu.

Kde se po travním koberci poohlédnout?

Chcete-li mít jistotu, že váš nový travní koberec splní původní očekávání a bude vám dobře sloužit po mnoho dlouhých let, pohlédněte se po něm ve specializovaném e-shopu aaakoberce.cz. V nabídce českého prodejce samozřejmě najdete také klasický, kusový a zátěžový koberec.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!