Odkazy

verze pro tisk

Posuvné dveře do pouzdra: Řešení pro malé interiéry

9. červen 2014

V malém panelovém bytě je obvykle potíž rozmístit všechen nábytek tak, aby zde zbyl prostor pro chůzi. Situaci ještě zhoršuje, pokud jednotlivé místnosti oddělují klasické křídlové dveře. Aby šly otevírat, musí být v jejich okolí prázdné místo. To ještě zmenšuje celkový užitný prostor. Řešení, které uspoří alespoň trochu místa, se dá najít v podobě posuvných dveří.

Posuvné dveře jsou praktickým řešením hlavně v menších interiérech, kde je obecně problém s nedostatkem místa. Stejně tak se ale dají použít i ve větších místnostech. Jejich kouzlo totiž spočívá nejen v minimálních prostorových nárocích, ale i v atraktivním vzhledu. Působí mnohem kompaktněji nežli křídlové dveře.

Kouzlo posuvných dveří do pouzdra

Asi nejzajímavějším řešením jsou posuvné dveře do pouzdra. Pouzdro je vlastně jakousi kapsou, která je zabudována přímo ve stěně. Dveře se tak při otevření zasouvají přímo do něj a nikde tak nepřekáží.

Je třeba říci, že pokud se chystáte pořídit si posuvné dveře do stavebního pouzdra, pak počítejte s určitými stavebními úpravami. Nejlepší je, pokud pouzdro zabudujete už ve fázi hrubé stavby interiéru bytu. Samotné dveře se pak namontují až ve chvíli, kdy je interiér připraven k užívání. Montáž posuvných dveří už není nijak složitým úkonem.

Nezapomeňte na zárubně

U posuvných dveří doporučuji použití moderních obložkových zárubní. Dříve se zárubně dělaly prakticky výlučně z oceli. Nové trendy však ukazují, že mnohem praktičtější, trvanlivější a hlavně elegantnější jsou právě obložkové zárubně. Ty lze použít nejen u nových dveří, ale i u původních, kde doposud máte staré kovové zárubně.

Využití posuvných dveří v domácnosti je skutečně lákavým řešením. Ne náhodou je doporučují bytoví architekti, kteří upřednostňují moderní trendy v oblasti bydlení. Máte-li doma malé místnosti, pak není co řešit. Díky posuvným dveřím získáte možnost využít interiér v maximální možné míře.

-fil-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!