Odkazy

verze pro tisk

Rady pro správné používání sedacích vaků

21. březen 2013

Jak známo, sedací vaky se v poslední době staly velmi oblíbenou alternativou ke klasickým sedačkám a židlím. Jejich majitelé na nich oceňují flexibilitu, s jakou se dokáží přizpůsobit jejich aktuální poloze a posedu, dále pak také snadnou přenositelnost z jedné části bytu do druhé a v neposlední řadě také jejich dlouhou životnost. Ani nejlepší sedací vaky pro děti či dospělé však nejsou nerozbitné, je potřeba se o ně alespoň trochu starat. V následujících řádkách poradím, jak o ně pečovat.

Potahy sedacích vaků

Velmi důležitou roli u sedacích vaků hraje jejich potah. Ten by měl být maximálně příjemný, ideálně antialergenní a také snadno omyvatelný. Pakliže zvolíte sedací vaky pro děti nebo pro sebe, vždy hleďte na to, aby se potah dal sejmout, případně jej šlo alespoň bez větších problémů omýt vodou. I sedací vak je vhodné čas od času vyčistit a vysát z něj prach, podobně jako z dalších nábytku, který máte doma.

Sedací vaky čas od času doplňte

Aby sedací vaky poskytovaly skutečně takové pohodlí, jak se o nich traduje, musí v nich být dostatek náplně. Drtivá většina sedacích vaků a pytlů je naplněna polystyrénovými kuličkami. Ty však po čase zplihnou, sem tak se také mohou z vaku vytratit. Proto doporučuji vaky po nějaké době znovu naplnit. Při denním využívání se k doplnění obsahu vaku dostanete přistupujte dle potřeby, zhruba tak jednou za půlrok. Záleží samozřejmě na kvalitě daného produktu a také na tom, zda vám ještě stále poskytuje pohodlí. Náplň do sedacích vaků pořídíte u prodejců, kteří nabízejí tento typ doplňků do domácnosti.

Co dělat v případě protržení

V případě, že dojde k protržení vaku, udělá se v něm nějaká dírka, nezoufejte. Mnoho výrobců nabízí možnost zaslání náhradních kousků látky, kterou je možné zasažené místo jednoduše zalepit pomocí obyčejného lepidla.

Sedací vaky jsou nejen praktickým doplňkem do domácnosti, ale mohou být i zábavnými předměty. Například slouží jako hračky pro děti, neboť ty se v nich doslova vydovádí. Je ale nasnadě, že sedací vaky pro děti budou v tomto případě mít přeci jen asi kratší životnost, neboť zkrátka dojde k jejich většímu namáhání. Ale vzhledem k tomu, že sedací vaky nejsou nijak zvlášť drahou záležitostí, není třeba se na děti zlobit, když na nich budou přehnaně vyvádět.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!