Odkazy

verze pro tisk

Rady pro výběr kožené sedačky

4. únor 2013

Kožené sedací soupravy patří ke stále oblíbenějším druhům sedaček. Hodí se do domácností i například do kancelářských prostor. Jejich výhoda oproti sedačkám z jiných materiálů spočívá v tom, že kůže je pro lidské tělo asi nejpříjemnějším materiálem. Kromě toho u kvalitní sedací soupravy z kůže oceníte také její atraktivní vzhled, dlouhou životnost a tvarovou stálost. Je však zapotřebí kožené sedací soupravy vybírat pečlivě tak, aby se skutečně staly dominantou pokoje.

Při výběru sedací soupravy je vhodné si důkladně zjistit, z jakého materiálu je konkrétní nábytek vyroben. Kožené sedací soupravy by ideálně měly být vyrobeny z přírodní kůže, která bude dostatečně pevná a pružná tak, aby se v každé situaci dobře přizpůsobila člověku, jenž na ní sedí. Kůže je materiálem, který je obecně pro sedací soupravy nejvhodnější, neboť má dobrou prodyšnost, přilnavost a také elasticitu.

Kvalita kůže

Kvalita kožené sedací soupravy se pozná obvykle už na první pohled. Pakliže je pro její výrobu použita dobrá kůže, zejména z hovězího dobytka, bude mít všechny vlastnosti, které jsem uvedl výše. Pro moderní kožené sedací soupravy se používá nejsvrchnější díl kůže, která je získána rozřezáním surové kůže. Tato vrchní část kůže by proto měla být přítomna na svrchní straně sedačky, méně kvalitní části kůže by neměly být viditelné. Poměrně jasným kritériem toho, zda je kožená sedací souprava kvalitní, je zbarvení kůže. Z tohoto hlediska jsou nejcennější kožené sedací soupravy, kdy je kůže barvena pouze klasickým namáčením. Je samozřejmě možné si pořídit sedací soupravy z kůže v mnoha barevných provedeních, od bílé až černou.

Velikost sedací soupravy

Výběr kožené sedací soupravy podřiďte určitě také tomu, kolik lidí ji bude využívat a jaký prostor pro ni můžete využít. Sedačky z kůže se vyrábějí ve všech obvyklých velikostech a tvarech, od sedací soupravy pro dvě až čtyři osoby, až po robustní sedačky, jež může naráz využít třeba i deset až dvanáct osob. Kožené sedací soupravy se vyrábějí i v rohové verzi, stejně tak je v dobrém obchodě pořídíte i jako rozkládací sedací soupravy, kdy po rozložení mohou zastupovat klasickou postel. V neposlední řadě dbejte také na výšku sedačky, respektive výšku její opěrné plochy. Příliš nízká opěradla mohou způsobit, že se během posezení v sedačce nebudete cítit dostatečně komfortně a po čase vás budou bolet záda.

Kožené sedací soupravy a antialergenní vlastnosti

Při výběru kožené sedací soupravy si také určitě zjistěte, jak je to s vlastnostmi ohledně alergií. Obecně platí, že dobře zpracovaná kůže je antialergenní, což znamená, že posezení na sedačce z kůže nebude nepříjemné ani pro ty z vás, kteří jsou alergičtí na prach. Výhodou kvalitně vyrobených kožených sedacích souprav je rovněž to, že se dají snadno udržovat v čistotě, není potřeba žádné zvláštní péče.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!