Odkazy

verze pro tisk

Schodišťová sedačka usnadní zdolávání schodů

11. leden 2015

Starší lidé, kteří mají problémy s chůzí a celkově pohybem, ale také lidé, kteří trpí různými nemocemi a jsou například po úrazech, mají často velký problém s pohybem v domácnosti, pakliže bydlí v rodinném domě nebo mezonetovém bytě, kde je nutné zdolávat schody.

Pokud nejste schopni schody v domě či například na domovním schodišti vystoupat, jedná se o velmi prekérní situaci. Tu však účinně dokáže vyřešit schodišťová sedačka, díky níž lze schody či jiné překážky, na které je jinak nutné, abychom byli zcela pohybliví, překonat naprosto bez jakýchkoliv obtíží.

Co jsou schodišťové sedačky

Schodišťové sedačky, které se jinak také někdy nazývají židlový výtah nebo ještě lépe elektrický židlový výtah na schodiště, je určen lidem všech věkových kategorií, kteří jsou vlivem nemoci, úrazu či pokročilému věku indisponování při chůzi a tudíž mají s překováváním překážky v podobě schodiště veliké problémy.

Schodišťové sedačky dokáží velmi zpříjemnit každodenní život. Jsou vyrobeny tak, že na schodiště je přidělána speciální kolejnice, díky níž Vás schodišťová sedačka vyveze po schodech, aniž byste museli dělat jakýkoliv fyzicky náročný výstup.

Existují dva základní druhy schodišťové sedačky. Prvním druhem je sedačka pro rovná schodiště, druhým pak sedačka pro schodiště točitá.

Výrobou schodišťových sedaček a jejich prodejem se v České republice nezabývá zas tak velký počet firem, což je naprosto logické, neboť v tomto případě je přeci jen značně omezený počet klientů a zákazníků, tudíž není na místě velká konkurence. Předním výrobcem a prodejcem schodišťové sedačky je firma Stannah s.r.o., která se na tyto produkty přímo specializuje a je schopna vyrobit schodišťové sedačky přesně na míru dle potřeb zákazníka.

Velký pomocník pro nemocné a staré lidi

Výběr schodišťové sedačky bychom neměli podceňovat. Jedná se o velmi důležitého pomocníka, kterého budeme potřebovat každý den. Je proto na místě výběr schodišťové sedačky řádně probrat s odborníky z dotyčné firmy, kteří dobře vědí, jaké nároky je potřeba u konkrétních zákazníků splnit.

Je dobré si uvědomit, že schodišťová sedačka není jen tak obyčejným kusem nábytku a módním doplňkem, jak si někdo možná myslí, ale že jde o výrobek, který například starším imobilním lidem značně ulehčí jejich život. Od chvíle, kdy si pořídí schodišťovou sedačku, se totiž budou moci kdykoliv dostat i bez pomoci do horních pater svého domu a nebudou tak zcela odkázáni na pomoc pečovatelů či rodinných příslušníků.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!