Odkazy

verze pro tisk

Sedací pytle a vaky: Pohodlné a zdravé posezení

23. únor 2011

Pohodlné sezení nemusí nutně nabízet jen tradiční křesla, židle či sedací soupravy, příjemně a navíc zdravě se dá posedět i na sedacích pytlích a vacích. Dnes je sortiment tohoto zboží již velmi široký, sedací pytle jsou hodně populární zejména jako doplněk do dětských pokojíků.

Využití sedacích pytlů a vaků

Sedací pytle a vaky se hodí nejen do dětských pokojů, ale i do obývacích pokojů, dá se v nich dobře relaxovat při sledování televize, čtení či hraní her. Existují v různých variantách a mnoha barevných kombinacích, i cenových relacích. Nejlevnější sedací vaky přitom pořídíme již od několika set korun.

Pozor na kvalitu materiálu

Pakliže vybíráme sedací pytel, je potřeba v první řadě zvolit správnou velikost. Poté bychom se měli zaměřit na kvalitu materiálu. V ideálním případě by tkanina, z níž je sedací pytel vyroben, měla být lehce udržovatelná a zároveň také tvárná tak, aby sezení v něm bylo co nejpříjemnější. Poddajnost a tvarovatelnost sedacích pytlů a vaků jsou jedněmi z nejdůležitějších kritérií při výběru. Je však také důležité dát si pozor na to, aby jednotlivé části tkaniny byly dobře sešity a švy nám nepřekážely při sezení.

Fatboy online - sedací vaky za akční ceny

Správná výplň sedacích pytlů

Pokud se zaměříme na detaily sedacích pytlů, je potřeba zmínit, že tyto výrobky jsou plněny nejčastěji polystyrénovými kuličkami, které jsou v pytli zašity, čímž je umožněno libovolné vytvarování pytle dle našich potřeb. Dejme si však pozor na to, aby sedací pytel nebyl příliš zaplněn kuličkami (případně alternativní výplní), neboť pak jsou jeho vlastnosti tvarování značně omezeny. Naopak málo vyplněný sedací vak může zapříčinit nedostatečně komfortní sezení a naše tělo spíše používáním takto nedokonalého výrobku trpí.

Sedací pytle jsou vhodnou alternativou pro příjemné sezení. Ne zcela samozřejmě nahradí klasické sedačky a židle, nicméně v moderním bytě by rozhodně neměly chybět.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!