Odkazy

verze pro tisk

Sedací vaky: Velikost a tvary

22. březen 2013

Při výběru sedacího vaku je kromě kvality materiálu důležité hledět také na vhodné rozměry, opomenout však nelze ani tvary, neboť obchody dnes nabízejí sedací vaky v mnoha tvarových variantách, přičemž zdaleka ne všechny jsou vhodné pro běžné a pravidelné posezení. Při špatně zvolené velikosti či tvaru může být sedací vak zcela zbytečným doplňkem, který vás nijak nenadchne a hlavně vám neposkytne požadované pohodlí, kdy byste si v něm s chutí třeba přečetli nějakou pěknou knihu.

Malé vaky

Jaký sedací vak vybrat v případě, že jej chcete využívat jako plnohodnotný kus nábytku, který je určený pro posezení? První, nač byste se měli zaměřit, je objem vaku. Malé sedací vaky, které mají objem do cca 250 litrů, jsou pro klasické posezení naprosto nevhodné. Lze je využít spíše jen pro chvilkový odpočinek, v tomto případě mohou nahradit třeba malou židličku nebo klasického bobíka. Je pravdou, že malý sedací vak do objemu 250 litrů mohou lépe využít malé děti.

XXL vaky

V případě, že si chcete v sedacím vaku vychutnat skutečné pohodlí, rozhodně sáhněte po větší variantě. Sedací vak pro dospělé by měl mít objem minimálně kolem 300 litrů, v obchodech však lze najít i takzvané XXL vaky, které jsou opravdu ohromně velké a mají objem třeba i přes 500 litrů. V tomto případě je ale na místě říci, že se hodí spíše do prostornějších domácností, neboť zaberou skutečně hodně místa. Asi nebudou nejlepší variantou do malého panelového bytu, kde se už tak tísníte v přítomnosti klasického nábytku.

Tvar sedacího vaku

Pakliže kupujete nový sedací vak, máte možnost vybírat si z různých tvarů. Pro posezení a dokonalý odpočinek jsou asi nejvhodnější sedací vaky hruškovitého tvaru, v nichž se dá sedět velmi příjemně. Kromě toho jsou vhodné také vaky s klasickými tvary, které připomínají polštář. U ostatních tvarů je dobré být opatrnější, rozhodně doporučuji si je vyzkoušet, abyste věděli, jak jsou pohodlné a zda vám vyhovují.

Při posezení v sedacím vaku je skvělé přečíst si třeba nějakou pěknou knihu. Jako tip vám doporučuji číst knihu od Coelho, známého brazilského spisovatele, který se specializuje na psychologické romány.

Komerční sdělení

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

7hgrMtcGH6

úterý, 23. květen 2017
04:49

That's really thinking at an impsirseve level


posted by: 7hgrMtcGH6 (vby7626s3(a)outlook.com) [Odpovědět]