Odkazy

verze pro tisk

Sháníte bavlněné povlečení té nejvyšší kvality? Víme, kde jej najdete!

11. červenec 2016

Máte za sebou dlouhý den? Ujela vám tramvaj, šéf vás naštval a zapomněli jste si doma oběd? Dojeli jste domů a čeká vás druhá šichta? Uvařit, uklidit, napsat s dětmi úkoly? To je pořádný díl práce pro jednoho člověka. Možná se už při cestě domů těšíte lákavou představou, jak složíte své unavené tělo do pohodlné postele, přikryjete se měkkou peřinou a oddáte se slastnému spánku.

Mnoho z nás bojuje s nedostatkem spánku. Neměli bychom ho ale šidit. Odpovídající denní dávka odpočinku přispívá našemu zdraví. Abychom se do postele těšili, měli bychom ji náležitě vybavit. V tom nám pomůže luxusní hebké povlečení. Díky kvalitnímu bavlněnému povlečení, které nás svým jemným a měkkým povrchem bude hladit, termoregulační schopnosti nás zahřívat či chladit, si dopřejeme ten nejsladší spánek.

Kdo nabízí tu nejvyšší kvalitu?

Při pořizování vybavení do ložnice bychom na sobě neměli šetřit. Bez hodnotného oddechu v noci můžeme jen obtížně podávat náročné výkony přes den. Pokud si chcete užít tu nejlepší kvalitu, která vám zajistí spánek plný těch nejhezčích snů, vyzkoušejte českou značku Stella Ateliers a německé značky Curt Bauer a Estella. Budete mile překvapeni hedvábným dotykem pravé egyptské bavlny té nejvyšší jakosti.

Velkou výhodou bavlněného povlečení Stella Ateliers, Curt Bauer a Estella je rozmanitost variant, ve kterých se nabízí. Vybírat můžete z klasického i prodlouženého provedení o rozměrech 135 x 200, 135 x 220, 140 x 200, 140 x 220, 200 x 200, 200 x 220, 240 x 200 a 240 x 220 cm.

Samozřejmě nejste ale při výběru omezeni pouze rozdílnými rozměry. Bavlněné povlečení je v nabídce v odlišných úpravách podle způsobu zpracování příze. Mezi tyto materiály řadíme satén (Mako satén, jednobarevný Mako satén UNI, švýcarský PREMIUM satén) jersey (Mako jersey a klasický pletený jersey bez zušlechťovacích úprav), damašek (Mako damašek a Mako damašek obohacený o třpytivý brokát), perkál (percal – tato látka je vyrobena v Itálii) a batis (Mako batist). A protože určitě budete souhlasit s tím, že i v ložnici se móda mění, nabízejí tyto přední značky každý rok nové jarní a zimní kolekce.

Jedinečný postup zpracování bavlny

Vysoká kvalita české značky Stella Ateliers a německé značky Curt Bauer je docílena jedinečným způsobem zpracování bavlny, který tento firmy využívají. Prvotní je výběr použité bavlny. Jedná se o dlouhovlákennou hornoegyptskou Mako bavlnu, která je ručně sbíraná. Díky tomu je dosaženo minimálního procenta rostlinného znečištění.

Pomocí využití moderního postupu česání bavlny vzniká tzv. super příze. Od klasické příze se vyznačuje minimálním podílem nezralých, kratších nebo mechanicky poškozených vláken. U super česané příze jich najdeme maximálně 20 %. Příze se následně zpracovává do jerseových pletenin s gramáží okolo 140 g/m2 a saténových, damaškových a batistových tkanin s gramáží okolo 120 g/m2. Perkál je vyráběn v Itálii, jedná se taktéž o tkaninu s gramáží 120 g/m2. Některé pleteniny a tkaniny procházejí zušlechťovacím procesem zvaným mercerace. Pomocí mercerování bavlněné látky získávají mnohem vyšší pevnost a afinitu k barvivům. Bonusem je lesk podobný hedvábí a podstatně příjemnější omak. Díky prvotřídnímu materiálu budete spát jako v sedmém nebi.

Mercerace je způsob úpravy bavlněných vláken (zušlechťovací proces), který vymyslel a vyvinul Angličan John Mercer v polovině 19. století. Bavlněná vlákna se ponoří do roztoku louhu sodného. Díky němu nabobtnají a jejich ledvinovitý průřez se změní na kruhový. Délka vlákna se zmenší až o 25 %. Mercerované látky jsou poté mnohem pevnější a zvyšuje se jejich barevná stálost. Více se lesknou (lesk podobný hedvábí) a jsou příjemnější na dotyk.

Z jakých bavlněných materiálů můžete vybírat?

Satén

Jedním z nejoblíbenějších materiálů je satén. Je vhodný do každé ložnice. Jeho ohromnou předností jsou skvělé termoregulační vlastnosti. Satén v zimě hřeje a v létě příjemně chladí. Příze se dle zpracování dělí na Mako-satén, jednobarevný Mako-satén UNI, klasický bavlněný satén a švýcarský Premium satén. Mako a Premium jsou ty nejkvalitnější dostupné druhy.

Možná vás překvapí, že pod názvem Mako-satén se neskrývá označení materiálu. Je to způsob zpracování příze. Mako-satén je bavlnářská tkanina o nízké hmotnosti a vysoké hustotě. Její předností je hladký a lesklý povrch. Bavlněné saténové povlečení je tkáno v atlasové vazbě z jemných česaných přízí, které jsou vyrobené z jakostních druhů dlouhovlákenné egyptské bavlny.

Mako-satén vyniká jemností, přesto je ale opravdu pevný. Svůj exkluzivní povrch získává díky speciálnímu výrobnímu procesu - merceraci. Díky němu dochází k výraznému zvýšení pevnosti materiálu a pevné fixaci barviva ve tkanině. Bavlněná vlákna získají unikátní vzhled a podstatně se zvýší jejich pevnost. Látka má na povrchu jemný lesk a je příjemně měkká a hebká. Bavlněné saténové povlečení výborně odvádí pot a je dokonale prodyšné.

Jersey

Dalším oblíbeným materiálem, který se používá pro výrobu bavlněného povlečení, je jersey. Pod Jersey řadíme lehké až středně těžké pleteniny, tedy klasický bavlněný jersey a zušlechtěný Mako jersey. Bavlněné povlečení z pletené jersey nabízí mnoho výhod, mezi které patří neobvyklá jemnost, hladkost a měkkost, dále vysoká prodyšnost a v neposlední řadě obdivuhodná odolnost a životnost. Jersey se pyšní lehkou údržbou. Bavlněné povlečení z jersey je nemačkavé, nemusíte se tedy trápit s jeho žehlením. Stačí vyprat, usušit a můžete nově povlékat. Díky elasticitě materiálu je výměna povlečení víc než snadná.

Jersey je čistě přírodní produkt, pro lidskou pokožku nadmíru příjemný. Je vyráběn ze 100% čisté, česané bavlny interlock s oboulícním výpletem. Jersey je nabízen v bohaté paletě motivů a barev, ze kterých si jistě vybere každý zákazník.

Damašek

Jednobarevná tkanina s vzorováním různých tvarů a velikostí bývá označována jako damašek. Jeho specialitou je hrubé odstupňování vzorů, které světle nebo tmavě kontrastují s hladkým podkladem. Dochází ke střídání osnovní a útkové vazby, přičemž na povrchu vidíte vždy jen podélné osnovní nebo příčné útkové nitě. Původním zdrojem pro damašek byly hedvábné a lněné příze, později se osvědčila také mercerovaná bavlna. Žakárovým ústrojím se tkají velké, složité a barevné vzory.

Damaškové povlečení je osobité a originální. Dodá vaší ložnici stylový nádech. Potěší vás podobně skvělými termoregulačními vlastnostmi, jaké má satén – v létě chladí a v zimě hřeje. Nabízí také dokonalou prodyšnost.

Dvě nejoblíbenější úpravy bavlněného povlečení z damašku jsou Mako-Damašek a Mako-Brokát-Damašek. Brokát je těžká, bohatě vzorovaná tkanina, která může být ozvláštněna třpytivými nitěmi. Tká se v atlasové vazbě, většinou s žakárovým ústrojím z přírodního nebo viskózového hedvábí. Je možné do ní přitkávat nitě s nerezavějícím kovem, například lurex.

Pokud by Vás zajímal i bavlněný materiál batis a perkál, můžete si více přečíst na našem e-shopu www.stellaateliers.cz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!