Odkazy

verze pro tisk

Stínící prvky, které zaujmou svým designem

19. prosinec 2012

Do bytu či místností v rodinném domě se jako stínící prvky tradičně používají klasické interiérové látkové rolety. Ty jsou vysoce účinné, dokáží efektivně zabránit pronikání světla do místnosti. V případě, že chceme zamezit průniku slunečních paprsků či denního světla do interiéru, jsou to právě látkové rolety, které lze pro tento účel využít. Kromě látkových rolet, které patří mezi tradiční prvky do bytu, lze zvolit také moderní rolety, jež vynikají svým jedinečným designem. Na mysli mám zejména japonské posuvné stěny a římské rolety. Oba dva typy stínících prvků jsou v posledních letech stále využívanější druhy rolet a objevují se v mnoha interiérech, zejména u moderních rodinných domů a bytů v novostavbách. Japonské posuvné stěny i římské rolety si domů může pořídit každý z nás.

Japonské posuvné stěny

Pro lepší představu si ujasněme, co se vlastně skrývá pod pojmy japonské posuvné stěny a římské rolety. Japonské stěny jsou tvořeny svislými látkovými panely, které jsou na spodních koncích opatřeny závažími, což zajišťuje, že látka je neustále dokonale vypnuta. V horní části jsou pak tyto panely napojeny na posuvný systém, který lze ovládat manuálně či automaticky, pokud je zde nainstalován motorek.

Římské rolety

Římské rolety jsou rovněž látkovým typem rolet. Tvoří jej pruhy látek, které se při vytahování skládají do sebe směrem vzhůru. Každý pruh má přitom oka, jimiž prochází lanka, kterými se římské rolety ovládají. Římské rolety jsou luxusní verzí rolet, využívají se nejen v moderních interiérech, ale také například v kancelářských prostorách, což koneckonců platí také i japonských posuvných stěnách.

Až už zvolíte klasické látkové rolety, nebo dáte přednost římským roletám či japonským posuvným stěnám, dosáhnete toho, že v případě potřeby budete moci kdykoliv odstínit interiér vaší domácnosti. Pozor si dejte na volbu barev, ty výrazně ovlivňují propustnost světla u látkových rolet. Čím tmavší barvy, tím nižší propustnost.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

cPIj1Js1Q7

úterý, 23. květen 2017
05:55

I came, I read this article, I coqdueren.


posted by: cPIj1Js1Q7 (rnykvc6eoru(a)outlook.com) [Odpovědět]