Odkazy

verze pro tisk

Trápí vás nekvalitní spaní? Pořiďte si novou matraci

23. leden 2013

Špatně spíte a nevíte, čím to může být způsobeno? Někdy se člověk snaží hledat složité řešení svých problémů a přitom zapomene úplně základní věci. Totéž často platí i v případě spánku. Máte-li potíže se spánkem, hůře se vám usíná, spánek je často přerušovaný, nebo se ráno po probuzení cítíte unavení a rozlámaní, není třeba hledat důvody ve zdravotních problémech. Příčinou nekvalitního spánku totiž může být matrace, kterou máte nainstalovanou v posteli.

Tvrdá nebo měkká matrace?

Matrace je velmi důležitou součástí postele. Je zapotřebí, aby byla dostatečně měkká, avšak zároveň musí být dobrou oporou ležícímu tělu. Odborníci nejsou jednotní v tom, zda je lepší používat měkčí nebo tvrdší matrace, to záleží spíše na vkusu a zvyku každého člověka. V čem se ale naprosto shodují, je kvalita matrace. Ta se pozná krom jiného dle materiálů, z nichž je vyrobena.

Hlavní kritérium při výběru matrace: kvalita materiálu

V dnešní době si v obchodech pořídíte matrace z mnoha materiálů. Při výběru nové matrace se zaměřte zejména na kvalitu materiálu a jeho vlastnosti. Zjistěte si, jak se daný typ matrace chová tehdy, leží-li na něm člověk. U každého konkrétního typu matrace obvykle výrobce uvádí, z čeho je vyrobena a jaká je charakteristika daného materiálu. Mezi nejkvalitnější se přitom v současné době řadí především latexové matrace, dále pak také matrace z líné pěny a biopěny. Méně vhodné jsou pak klasické pružinové či taštičkové matrace, které je vhodné využívat spíše nárazově, například při pobytu na chalupě apod. Vybrané druhy jsou pak v obchodech vyznačovány jako tzv. zdravotní matrace, jsou tudíž určeny i pro osoby, které mají zdravotní problémy, nebo jsou citlivější.

Eshop s matracemi

Matrace všech výše uvedených typů pořídíte v eshopu matrace-comfort.cz. Jde o online specialistu na prodej matracím, polštářů a ložního prádla. Při nákupu nad 4.000 Kč neplatíte za dopravu, zboží si můžete kromě eshopu pořídit také v kamenných prodejnách. Pakliže chcete ušetřit, mrkněte se na akční nabídky matrací, kde lze vybrané druhy zakoupit za poměrně významné slevy.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!