Odkazy

verze pro tisk

Vinylové podlahy a jejich pokládka

28. prosinec 2015

Potřebujete v nejbližší době položit novou podlahu? Potom jste si již určitě položili otázku, jaký materiál zvolit. Zajímavé řešení představují např. vinylové podlahy, na které se zaměříme na následujících řádcích.

Kvalitní vinylová podlaha za příznivé ceny

Pokud se chcete pustit do pokládky nové podlahy, jako materiál můžete zvolit dřevo, laminát, PVC apod. Na tomto místě vám ovšem doporučujeme zvážit kvalitní vinylové podlahy, které představují jedno z nejzajímavějších řešení. Snoubí totiž špičkové vlastnosti s působivým vzhledem a navíc jsou oblíbené pro svou univerzálnost (položit je lze v bytových i komerčních prostorách, a to i v prostorách se zvýšenou vlhkostí či v prostorách s podlahovým vytápěním), příznivé ceny a variabilitu. Lze je přitom dělit dle několika kritérií.

Rozdělení vinylových podlah

Podle složení je možné dělení na celovinylové podlahy (jedna vrstva) a vrstvené vinylové podlahy (více vrstev). Dále je můžeme členit dle rozměrů a dle způsobu pokládky, a to na:

  • Vinylové dílce (lamely). Vinylové podlahy v dílcích jsou vhodné zejména do domácností. Existují přitom ve třech základních variantách. Samolepicí dílce se díky samolepicí vrstvě lepí na hladký podklad. Celoplošné lepené dílce jsou potom určeny k celoplošnému lepení na vyrovnaný a hladký povrch, a to za pomoci speciálního lepidla. Konečně zámkové (plovoucí) dílce, ty jsou opatřeny zámkovým spojem, není je tedy potřeba lepit. Pokládají se plovoucím způsobem jako například laminátové podlahy. Navíc je možné pořídit si je s voděodolným zámkem.

  • Vinylové role. Vinylové podlahy v rolích mají mnohem větší proporce. Díky tomu naleznou uplatnění především v rozměrnějších prostorách. Z hlediska samotné instalace existují celoplošně lepené role (znovu budete potřebovat speciální podlahářské lepidlo), ale možná je rovněž pokládka na volno, kterou bychom ovšem nedoporučovali v příliš velkých místnostech a halách.

Pokládka svépomocí, nebo se obrátit na odborníky?

Základní informace o pokládce jednotlivých variant jsme zmínili výše. Musíme však dodat, že k této činnosti jsou potřeba určité zkušenosti a zručnost a nutný je rovněž podrobný návod, kvalitní nářadí a materiál. Zároveň je důležité zvolit správný typ podlahy a třídu zátěže. Kvůli tomu vám doporučujeme, abyste pokládku ponechali na odbornících. V takovém případě totiž budete mít stoprocentní jistotu, že vše proběhne přesně tak, jak má!

Tip na závěr: Společnost Barkotex se specializuje na pokládku vinylových podlah. Můžete tedy navštívit její pobočky v Praze, Brně či Hradci Králové (sklad a outlet). Nabídka je zde velice obsáhlá a můžete zde vybírat vinylové podlahy od těchto výrobců: Centiva, DesignFlooring, Parador, Pergo, Tarkett, Flotex, Forbo a LTA.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!