Odkazy

verze pro tisk

Vybavení kanceláře: Jak vybírat kancelářský nábytek

16. leden 2013

Kdo v rámci svého zaměstnání pracuje převážně v kanceláři, ten by v ní měl mít dostatečný komfort a kvalitní vybavení. Je nutné si uvědomit, že špatně vybavená kancelář může vést ke snížení efektivity pracovní činnosti, špatným výsledkům a tím pádem i k nižší konkurenceschopnosti firmy na trhu. Přesvědčte svého zaměstnavatele, aby investoval do nákupu skutečně kvalitního nábytku do kanceláře, zejména pohodlné kancelářské židle a také odpovídajícího kancelářského stolu. Jedině tak totiž budete moci svoji práci vykonávat svědomitě a dostatečně efektivně.

Kancelářský stůl

Při výběru kancelářského nábytku je zapotřebí vzít v potaz v první řadě rozměry místnosti. Kancelářský stůl by neměl vadit v pohybu po místnosti. Musí však být zároveň dobře situován tak, abyste měli při práci dostatek světla. Ideální je tak kancelářský stůl umístit k oknu. V případě, že pracujete i v odpoledních a večerních hodinách, nezapomeňte také na patřičné osvětlení. Pakliže pracujete v kanceláři, kde je více osob, měli byste zvolit takový kancelářský stůl, který vám poskytne dostatečné soukromí při práci. Lze jej od zbytku místnosti opticky oddělit nějakou přepážkou, stolkem či skříňkou.

Kancelářská židle

Teprve máte-li vybrán kancelářský stůl, zaměřte se na výběr kancelářské židle. Její velikost záleží na rozměrech stolu, respektive na místě, který stůl nabízí pod deskou. Volba příliš vysoké kancelářské židle, u níž nelze nastavit výšku, by mohla způsobit to, že vaše nohy budou neustále narážet do desky stolu, nebo se ke stolu vůbec nejdete.

Výběr kancelářské židle se řídí kromě parametrů kancelářského stolu také materiálem, z něhož je židle vyrobena. Zde si uvědomte, že na židli budete trávit mnoho hodin během každého pracovního dne. Kancelářská židle by tak měla mít měkké a pohodlné sedátko a opěradlo, které vám nezpůsobí otlačeniny. Vhodná je volba takové kancelářské židle, u níž lze nastavit výšku opěradla a sedačky. Můžete tak lépe zohlednit výšku vaší postavy.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!