Odkazy

verze pro tisk

Výběr kožené sedací soupravy

4. březen 2011

Kožené sedací soupravy patří mezi luxusnější a dražší zboží tohoto druhu. I přesto je hned několik důvodů, proč bychom při zařizování bytu měli popřemýšlet právě o této volbě.

První zásada - kvalitní kůže

Kožené sedací soupravy jsou v drtivé většině vyráběny z hovězí kůže, která je velmi kvalitní. Hned při prvním pohledu na koženou sedací soupravu je třeba dbát na to, abychom zvolili soupravu s kvalitní kůží, která bude dostatečně pevná. Někdy se totiž prodávají sedací soupravy s rozemletou a následně lisovanou kůží, která není tolik kvalitní.

Druhá zásada - pohodlné posezení

Při výběru kožené sedací soupravy, ostatně i dalších druhů sedacích souprav, je důležité, abychom zvolili dostatečně ergonomickou sedačku, která bude nabízet pohodlný posed. Právě u kožených sedacích souprav bychom měli dbát na to, abychom do ní příliš „nezapadli“. Důležitá je i výška soupravy, v ideálním případě bychom měli vždy pohodlně dosáhnout celou plochou chodidla na zem i při sedu až u opěradla sedačky.

Tvar kožené sedací soupravy

I kožené sedací soupravy lze vybírat dle tvaru. Oblíbené jsou rohové sedací soupravy, které se uplatní i v menších místnostech. Jako u ostatních typů, i u kožených sedacích souprav je možné pořídit rozkládací variantu, která umožní pohodlné poležení.

Hodí se to zejména tehdy, když k nám zavítá návštěva, kterou chceme na noc ubytovat a nemáme dostatek volných lůžek. Je však pravdou, že rohové sedací soupravy mnohdy působí příliš robustně a neohrabaně, obyčejné kožené sedací soupravy bez možnosti rozkládání jsou tak mnohem elegantnější, zejména pořizujeme-li je například do kancelářských prostor.

Velikost sedací soupravy

V neposlední řadě samozřejmě při výběru kožené sedací soupravy musíme myslet na velikost. Běžně jsou dnes k dostání sedací soupravy pro 4-8 osob, je však poměrně snadné si objednat i sedací soupravy, na něž se pohodlně usadí i 12 a více lidí. Tyto robustní sedací soupravy se však hodí spíše do velkých místností, nikoliv do klasického obývacího pokoje.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

cVgrNLYr

úterý, 23. květen 2017
07:31

Begun, the great internet eduoitacn has.


posted by: cVgrNLYr (gjnvr1i7469(a)outlook.com) [Odpovědět]