Odkazy

verze pro tisk

Výběr matrace do ložnice

25. říjen 2011

Rozhodujete se o pořízení nové matrace a dosud Vám nikdo neporadil, jak postupovat při jejím výběru tak, abyste nekoupili zajíce v pytli? Ano, matrace je opravdu potřeba vybírat velmi pečlivě, neboť si musíme uvědomit, že právě ony nám mohou dopřát kvalitní spánek, avšak zároveň také přivodit bolesti zad, páteře, hlavy a mnohé další zdravotní problémy. Matrace bychom asi raději neměli kupovat v hypermarketech, spíše je lepší koupit si je ve specializovaných obchodech, které se orientují na postele, lamelové rošty a právě matrace.

Měkká či tvrdá matrace?

První otázka se určitě bude týkat toho, zda zvolit měkké matrace či naopak tvrdé. Ideál vězí zhruba někde mezi, matrace by neměla být ani příliš měkká, ale ani tvrdá jak beton. Podstatná je její elasticita a schopnost kopírovat lidské tělo, tedy zejména páteř.

Materiály, z nichž se matrace vyrábějí

Při výběru nám pak určitě prodejci nabídnou z několika materiálů. Dnes se běžně prodávají matrace polyuretanové, latexové či matrace z líné pěny. Prvně zmíněné matrace jsou vhodné spíše pro občasné přespání, pěnové a latexové matrace, pokud jsou kvalitní, se hodí pro každodenní spánek, tedy přímo k Vám domů. Některé typy matrací pak mohou mít i antibakteriální účinky, které jsou vhodné zejména pro lidi trpící alergiemi na prach, pyl apod.

Důvodů, proč si pořídit kvalitní matrace do ložnice, by se našlo mnoho. Zdravotní hledisko, pohodlí, vzhled atd. Co je však zřejmé, že ze špatné matrace se z postele budeme každé ráno zvedat jen velmi těžko.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

f28HNGbuS

úterý, 23. květen 2017
07:01

That's a wet--thoughllout answer to a challenging question


posted by: f28HNGbuS (780wvlfe0nf(a)outlook.com) [Odpovědět]