Odkazy

verze pro tisk

Výběr sedací soupravy: kdy zvolit rohové a kdy rozkládací sedací soupravy

22. leden 2013

Vybíráte si do obývacího pokoje nebo ložnice novou sedací soupravu a nejste si jisti tím, jaký typ zvolit? Výběr rozhodně nepodceňujte, je třeba popřemýšlet nejen o materiálech, z nichž bude vaše nová sedací souprava vyrobena, ale také o velikosti sedačky a jejích tvarech.

Sedací soupravy do malých místností

Sedací soupravy vybírejte především podle toho, kolik máte volného prostoru v místnosti, do níž sedací soupravu hodláte umístit. Příliš velké sedací soupravy sice poskytují pohodlí při posezení, na druhou stranu však znepříjemňují pohyb po místnosti a také limitují možnost v pokoji umístit další druhy nábytku.

Pakliže bydlíte v malém panelovém bytě, zaměřte se spíše než na podélné sedačky na rohové sedací soupravy. Ty jsou pro menší místnosti „ušité“ přímo na míru. Dokáží totiž dobře vyplnit prostor v rohu pokoje, který byste stejně jinak nevyužili. Malé rohové sedací soupravy poskytují komfort pro dvě až čtyři osoby, pakliže jste pro větší varianty, zvolte klidně rohové sedací soupravy, které pojmou i šest a více osob.

Některé sedací soupravy se dají rozkládat

Kromě místa, které pro sedací soupravu máte k dispozici, je dobré se zamyslet také nad využitím sedací soupravy. Pakliže ji chcete používat jen k posezení, volte klasickou sedačku, která se nedá uzpůsobit pro ležení. Jakmile ale počítáte s tím, že sedací souprava bude občas sloužit i pro přespání ( například tehdy, když k vám zavítá návštěva nebo příbuzní), zvolte rozkládací variantu. Rozkládací sedací soupravy totiž umožňují získat během pár vteřin kvalitní prostor pro ležení a spánek. Mohou být alternativou i namísto klasické pohovky, která je přímo určena k válení a lenošení.

Kde pořídíte elegantní sedací soupravy

Kvalitní sedací soupravy a pohovky zakoupíte v internetovém obchodě nabytek-elegance.cz. Na výběr zde máte všechny známé druhy sedacích souprav - rozkládací, podélné, rohové. Vyberte si ještě dnes novou sedací soupravu a již zítra budete moci odpočívat v pohodlné sedačce, která se zároveň stane ozdobou obývacího pokoje, ložnice či jiné místnosti vaší domácnosti.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!