Odkazy

verze pro tisk

Vybíráme podlahu: Dřevo, lino nebo plovoucí podlaha?

14. březen 2011

Všichni je používáme. Nebo alespoň drtivá většina z nás. Mám na mysli samozřejmě podlahy. A každý má vlastní představu o tom, jakou podlahu by chtěl doma mít, každý má také vlastní představu o tom, co musí jeho podlaha splňovat a hlavně, každý z nás vybírá podle ceny. Peníze jsou totiž vždy až na prvním místě.

Takže, jak podlahy vybírat? Na co se zaměřit a na co naopak ne? Jaký materiál zvolit? Plovoucí podlahy či raději vinyl? Dřevo, korek či laminát? Nebo snad PVC? Opravdu je z čeho vybírat a leckdo se může v nejrůznějších nabídkách utopit a pak zvolí špatně, bez rozmyslu. Jen aby už to měl z krku. Takže ta pravá otázka zní: Jak si vybrat podlahu tak, abychom nelitovali a byli naopak spokojeni?

Jak vybírat podlahu?

Prvotním kritériem a tedy i vodítkem pro výběr podlahy je bezesporu cena. Když víte, kolik jste ochotni a schopni investovat, můžete se soustředit na další kritéria, jakými jsou životnost, odolnost, tepelná vodivost a další více či méně důležité vlastnosti.

Rozhodně byste neměli podceňovat návštěvu specializovaného prodejce, jehož vyškolený personál vám velmi ochotně a rád vše potřebné vysvětlí a s výběrem pomůže.

Plovoucí a dřevěné podlahy

Plovoucí podlahy patří dnes mezi nejoblíbenější produkty vůbec. Jejich předností je relativně snadná instalace, což jistě potěší všechny ty, kteří si plánují podlahu instalovat sami.

Naproti tomu dřevěné podlahy tvoří jakýsi luxus, bývají finančně značně náročné. Jejich předností jsou výborné tepelné vlastnosti a odolnost proti hluku. Naopak nevýhodou, se kterou se musí počítat je menší odolnost proti vlhku.

Laminátové, PVC a vinylové podlahy

Laminátové podlahy se hodí do prostor, kde očekáváme větší zátěž (kuchyně apod.), nevýhodou je opět malá odolnost proti vodě.

PVC podlahy oproti tomu nabízejí výbornou odolnost proti vodě i nárazu, ovšem jejich životnost patří mezi ty nižší.

Vinylové podlahy jsou novinkou v nabídce podlah. Je to jakási "nadstavba" PVC podlah. Mohou se pyšnit životností až 50 let, což rozhodně není k zahození.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1.6 hvězdiček/ Hodnoceno: 5x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!