Odkazy

verze pro tisk

Zazimování zahradního nábytku

13. listopad 2012

Nastává období, kdy venku budou panovat nízké teploty. Již v minulých dnech se přihlásily první mrazíky. Je tak jasné, že letos už na zahradě u svého domu asi nebudete dělat žádné posezení s rodinou či přáteli. Pokud jste tak už neučinili, je nyní nejvyšší čas uklidit veškerý zahradní nábytek, který by v mrazech a zimních plískanicích trpěl. Nábytek ze zahrady lze uskladnit v zahradním domku, pokud jej nemáte, pak doporučuji jeho uklizení přímo do domu, nejlépe někam na suché místo.

Před uskladněním zahradního nábytku jej důkladně očistěte

Před tím, než zahradní nábytek rozebereme a uklidíme, je vhodné jej nejprve důkladně očistit. Během jeho pobytu na zahradě určitě došlo k jeho zašpinění. Pakliže je to vzhledem k materiálu možné, stačí jej omýt vodou a nechat pořádně oschnout. Použít lze i různé saponáty. V případě dřevěného nábytku však rozhodně nepoužívejte nějaké agresivní přípravky, které by mohly dřevo poškodit.

Péče o dřevěný nábytek

Na zahradě se nejčastěji vyskytuje dřevěný zahradní nábytek. V jeho případě doporučuji použít velmi slabý roztok saponátu. Raději však použijte speciální čistící přípravky, které jsou dnes v obchodech s dřevěným nábytkem zcela běžně k dostání. Ty dokáží zahradní nábytek důkladně očistit a navíc slouží i jako ochrana proti plísním. V případě, že na nábytku ze zahrady zjistíte nějaká poškození, zejména poškrábání, můžete ještě před jeho uskladněním provést přebroušení povrchu a poté použít ochranné nátěry.

Umělý ratanový nábytek

Velkou výhodu máte v momentě, kdy na zahradě používáte kvalitní umělý ratanový nábytek. Tento kvalitní materiál potřebuje jen naprosto minimální péči, neboť je velmi odolný vůči venkovním podmínkám. Rozhodně však i ratanový nábytek zazimujte, zimní počasí by mu nemuselo prospívat.

Moderní umělý ratanový nábytek je dnes považován za přímo ideální pro použití na zahradě. Je lehký, díky čemuž se velmi snadno přenáší. Jak jsem již zmínil, je navíc velmi nenáročný na údržbu. Pakliže si chcete pořídit tento moderní zahradní nábytek, můžete provést nákup kupříkladu v internetovém obchodě Mountfield.cz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!